katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zobrazení aktuality

Duchovní obnova s Mons. Dr. Jánem Majerníkem + odpočinek v termálním jezeře v Hevízu

Kdy: 5.11.2021
Dieceze:
Popis: Zúčastněte se mimořádné duchovní obnovy s jedním z nejerudovanějších průvodců, biblistou, autorem knih a oblíbeným přednášejícím Mons. Dr. Jánem Majerníkem a odpočiňte si u největšího přírodního jezera s léčivou termální vodou na světě - v oblíbeném maďarském Hevízu! Bonusem v programu pak bude návštěva rodiště sv. Martina - Szombathely a hlavního města Maďarska Budapešť. Pojeďte s námi načerpat sil! Jedeme také z Brna.

Termín: 5. 11. - 9. 11. 2021

Cena: 7.950,- Kč

Do 20. 10. 2021 můžete navíc využít mimořádné slevy 270,- Kč/osoba za včasné objednání!

V ceně je zahrnuto: lux bus, 4x hotelové ubytování s polopenzí (3x v Hévízu, 1x v Budapešti) duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupy, pobytová taxa

Možný příplatek: komplexní cestovní pojištění 330,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Brna a následně z Bratislavy, přesun do Maďarska. Návštěva města Szombathely (historické Savaria), kde se narodil kolem roku 316 sv. Martin, patron města. Historickou cestu sv. Martina ve městě lemují umělecká díla Tamáse Somogyiho, připomínající jednotlivé epizody z jeho života. Prochází od Kalvárie přes most přes řeku Perint ke katedrále, semináři a biskupskému paláci. Pokračuje přes náměstí Savaria až do kostela sv. Martina. Nápis "HIC NATUS EST S. MARTINUS" oznamuje: Zde se narodil sv. Martin. Před kostelem je sousoší, připomínající událost, když sv. Martin po návratu do Savaria pokřtil svou matku. Hřbitov sv. Martina je jeden z nejstarších v Maďarsku, kde se pohřbívá bez přerušení více než 2000 let. Zde byli pohřbeni i první křesťané. Mše sv. Odjezd do lázní Hevíz. Jezero Hévíz je největším biologicky aktivním přírodním jezerem s léčivou termální vodou na světě. Je obklopeno 50 ha lesem, který zaručuje neobvyklé, jedinečné mikroklima. Teplota vody jezera je výsledkem smíšení studených a teplých pramenů vyvěrajících z hloubky země. V létě dosahuje teploty 33-35 °C, v zimě 26-28 °C, v závislosti na počasí. Teplota vody klesne pod 22° C jen ojediněle, pouze když teplota vzduchu klesne pod -20° C. Vydatnost pramene s teplotou vody 40 °C, vyvěrajícího z podvodní jeskyně, je 410 l za sekundu, díky čemuž se voda v jezeře vymění každé 3,5 dne. Voda je stále čerstvá a čistá. Vliv léčebných procedur v Hévízu je komplexní, protože důležitou roli zde hraje teplota vody a její chemické složení, bahno, vzduch, radioaktivní záření a podnebí. Voda je vodíkově-karbonátová, sírová, jemně radioaktivní a obsahuje vápník a hořčík. Večeře, ubytování.

2. den: Po snídani duchovní promluva a následně celodenní léčebně-relaxační program ve městě Hevíz, možnost celodenního vstupu do léčivého jezera. Duchovní promluva, mše sv. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani duchovní promluva a následně celodenní léčebně-relaxační program ve městě Hevíz, možnost celodenního vstupu do léčivého jezera. Duchovní promluva, mše sv. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani možnost 3-hodinového vstupu do léčivého jezera v Hevízu, odjezd do Budapešti, přesun do historického centra, mše svatá v bazilice sv. Štěpána, postavené v letech 1851-1905. Pojmenována byla na počest prvního uherského krále a později i světce Štěpána. V bazilice se nachází i jeho mumifikovaná ruka, uložená v relikviáři. Chrám se považuje za nejvýznamnější duchovní stavbu Maďarska, vejde se zde až 8500 věřících. Monumentální kupole je vysoká 96 metrů, interiér zdobí mnohé sochy, malby na skle ale i 6 zvonů. Autokarová prohlídka - Széchenyiho most, Gellértova hora s Citadely, Náměstí hrdinů, Parlament, Opera. Večeře, ubytování

5. den: Budapešť - mše sv., po snídani pěší prohlídka hradního vrchu s královským palácem, který sloužil jako sídlo uherských králů v Budapešti. Rybářská bašta a Matyášův chrám - dominanta města na budínské straně Dunaje. Původní chrám byl postaven ve 13. století, během turecké okupace byl pomalovaný výjevy z Koránu a přestavěn na mešitu. V 18. století při osvobozovacích bojích byl chrám vážně poškozen, následně byl přestavěn a opět se stal římskokatolickým chrámem. Rok 1867 je známý korunovací Františka Josefa I., který se právě v Matyášově chrámu stal uherským králem. V interiéru chrámu se nachází krásná loretánská kaple se sochou Panny Marie z červeného mramoru a mnoho dalších památek. Odjezd do Bratislavy a Brna.

Vaším průvodcem bude a duchovní obnovu povede erudovaný Mons. Ján Majerník:

Mons. ThDr. Ján Majerník se narodil 27. března 1956 v Humenném na Slovensku. Základní vzdělání a studium gymnázia dokončil ve svém rodném městě v roce 1975. Následně emigroval do USA, odtud se dostal do Říma, kde v letech 1976-1987 studoval teologii a biblické vědy. Dne 6. června 1982 byl papežem Janem Pavlem II. vysvěcen na kněze. V letech 1987-1990 pokračoval studiem biblických věd v Jeruzalémě, které dokončil doktorátem v roce 1990. Poté začal působit jako misionář (kněz) ve Svaté zemi. Je nadšeným organizátorem poutí do Izraele a mnoha jiných destinací po celé světě; jako průvodce se věnuje provázení poutníků ze Slovenska, České republiky a dalších zemí.

Přihlášky a informace:

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, 734 435 360, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz.

Součástí programu je každodenní mše sv. Těšíme se na setkání s vámi!
Informace: dcs (zavináč) bihk (tečka) cz, 495 063 661, 737 215 328, 734 435 360
WWW: http://www.simeon.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest