katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zobrazení aktuality

Poutně-poznávací a odpočinkový zájezd do Lužických hor a termálů Bad Schandau

Kdy: 22.10.2021
Dieceze:
Popis: Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na

poutně-poznávací a odpočinkový zájezd do
Lužických hor a termálů Bad Schandau

Vydejte se s námi na zájezd do překrásných Lužických hor! Společně navštívíme zajímavé přírodní památky jako Sloní skály či Panskou skálu, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna, známé poutní místo Jiřetín pod Jedlovou, Lemberk, kde v původním hradu žila sv. Zdislava, Krompach blízko německých hranic a jeho přírodní krásy, pozoruhodné sklárny v Kunraticích u Cvikova, romantické pozůstatky nejznámějšího skalního hradu v ČR Sloup a odpočineme si v oblíbených německých termálních lázních Bad Schandau.

Poslední volná místa!

Termín: 22. – 24. 10. 2021

Cena: 3.150,- Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 2x ubytování v penzionu s polopenzí, místní poplatek, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupy, cestovní pojištění včetně připojištění storna 150,- Kč (doporučujeme)

Program:

1. den: Odjezd ze Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové, Hořic, Jičína, příp. dalších míst přímo na trase dle předchozí domluvy. Nejprve zhlédneme Bílé kameny – Sloní skály – oblé skalky z bílých křemitých pískovců poblíž Jítravy, dále zámek Lemberk – v původním hradu ze 13. století žila sv. Zdislava. Projdeme se k nedaleké Zdislavině studánce s léčivou vodou. Nebude chybět Krompach – barokní kostel Čtrnácti svatých pomocníků a procházka k německým hranicím na Jánské kameny – skalní útvary, pozůstatky čedičové skalní zdi v Lužických horách. Přejezd na hotel, večeře.

2. den: Snídaně. Druhý den prožijeme na poutním místě Jiřetín pod Jedlovou s nádhernou křížovou cestou. Poté si odpočineme v Bad Schandau – oblíbených termálních lázních v německém Sasku. V případě nepříznivé epidemiologické situace budeme mít náhradní program v ČR. Návrat na hotel, večeře.

3. den: Snídaně. Třetí den vyrazíme do Kunratic u Cvikova – zde uvidíme sklárny, magické Skleněné Zahrady a zbrusu nový projekt s názvem Křišťálový Chrám. Neopomene Panskou skálu u Kamenického Šenova – národní přírodní památka, jedinečná ukázka sloupcového rozpadu čediče (tzv. Kamenné varhany), nejstarší geologická rezervace v Čechách (z roku 1895), natáčela se zde scéna k pohádce Pyšná princezna. Naši cestu zakončíme ve Sloupu – romantické pozůstatky nejznámějšího skalního hradu v ČR (konec 13. stol.) vestavěné do pískovcového suku, scény k pohádce S čerty nejsou žerty. Návrat v podvečerních až večerních hodinách.

Přihlášky a informace: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, 734 435 360, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz.

Součástí programu je každodenní mše sv. Těšíme se na setkání s vámi!
Informace: dcs (zavináč) bihk (tečka) cz, 495 063 661, 737 215 328, 734 435 360
WWW: https://www.simeon.cz/clanky/Zveme-vas-na-poutne-poznavaci-a-odpocinkovy-zajezd-do-Luzickych-hor-a-termalu-Bad-Schandau.html
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest