katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zobrazení aktuality

Poutní zájezd Turzovka, Litmanová, Levoča a odpočinek v termálech

Kdy: 15.6.2022
Dieceze:
Popis: Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na poutní a odpočinkový zájezd

Poutní místa Slovenska – Turzovka, Litmanová, Levoča a odpočinek v termálech Vrbov

Připravili jsme pro vás žádaný poutní zájezd, během něhož navštívíme známá a hojně navštěvovaná poutní místa Slovenska – Turzovku (Živčákovou) a Litmanovou. Kromě těchto mimořádných míst zavítáme také do na mariánskou horu do Levoči, kterou poctil návštěvou dnes již svatý papež Jan Pavel II. Neopomene ani odpočinek v příjemných termálních lázních Vrbov a vyjdete-li nám to časově, vymyslíme pro vás i tajnou zastávku.
Víc neprozradíme, těšte se a prožijte krásné Slovensko s námi za výbornou cenu!

Termín: 15. - 19. 6. 2022

Uzávěrka přihlášek: 15. 5. 2022 (nutno potvrdit ubytování!)

Cena: 7.350 Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 4x ubytování v pěkném poutním domě (dvoulůžkové pokoje s postelí a přistýlkou, příp. v apartmánech (možnost ubytování společně například pro přátele či manželské páry ve dvou pokojích se společným sociální zařízením), polopenze, místní poplatek, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupy, pojištění léčebných výloh, včetně připojištění storna 220 Kč (doporučujeme)

Program: Natěšeni odjedeme z Hradce Králové, Vysokého Mýta, Litomyšle, Svitav, Olomouce, Rožnova pod Radhoštěm, případně dalších míst přímo na trase dle předchozí domluvy. Během pěti společných dní nás čeká mariánský okruh poutními Slovenska a odpočinek v termálech.

Nejprve prožijeme poutní místo Turzovka – Živčáková nebo také „Slovenské Lurdy“, překrásné místo zjevení Panny Marie. Ponoříme se zde do ticha kouzelných kysuckých lesů, společně prožijeme mši a využijeme čas k modlitbě za druhé a svět.

Další den nás čeká Litmanová, další oslovující místo zjevení Panny Marie. Opět bude vnímat přírodní krásy, šum litmanovských lesů, ponoříme se do modliteb. Nikam nespěcháme, máme celý den. Pochopitelně nebude chybět hlavní bod programu – mše sv.

Třetí den zavítáme na Mariánskou horu do Levoči, kde nás osloví nejen úchvatné výhledy, ale především hloubkou tohoto místa, které je jedním z nejposvátnějších míst Slovenska. Svou návštěvou jej v roce 1995 poctil i svatý papež Jan Pavel II.

Čtvrtý den začneme mší sv. a poté si řádně odpočineme v oblíbených podtatranských termálních lázních Vrbov, abychom po zájezdu byli svěží nejen na duchu.

Poslední, pátý den, vyjde-li to, pro vás zorganizujeme překvapení. Měla by to být kratší zastávka, nicméně věříme, že se vám bude páčit. A samozřejmě neopomeneme společnou bohoslužbu a modlitbu. Tak vzhůru k sestrám a bratrům na Slovensko, těšíme se na vás i na ně!

Přihlášky a informace: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, 734 435 360, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz. Součástí programu je každodenní mše sv. Těšíme se na setkání s vámi!
Informace: e-mail: dcs (zavináč) bihk (tečka) cz, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, 734 435 360
WWW: http://www.simeon.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest