katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zobrazení aktuality

Poutní zájezd nejen do Polska - Křešov, Vambeřice a Broumov

Kdy: 18.8.2022
Dieceze:
Popis: Zveme vás na jednodenní poutní zájezd s názvem „Poutní a historická místa Polska a východních Čech“, který se uskuteční 18. 8. 2022. Společně s Mons. Pavlem Rouskem navštívíme poutní místo Krzeszów (Křešov) s unikátním barokním klášterním komplexem a monumentální bazilikou, poutní místo Wambierzyce (Vambeřice), nazývané též Slezský Jeruzalém a Broumov s impozantním barokním komplexem benediktinského kláštera. Uzávěrka přihlášek je 20. 7. 2022.

Termín: 18. 8. 2022

Cena: 750 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce, duchovní doprovod

Cena nezahrnuje: vstupy, strava, pojištění léčebných výloh v zahraničí 50 Kč

Program: Ráno odjezd ze Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové, Jaroměře a Trutnova (Trutnov - pouze nástupní místo). Případná další místa na trase dle předchozí domluvy. Návštěva nádherného poutního místa a unikátního cisterciáckého klášterního komplexu v Křešově, který je nazývaný perlou baroka. Na toto místo po staletí míří poutníci, aby prosili o pomoc prostřednictvím Milosrdné Matky Boží, patronky křešovského opatství. Mše sv. v monumentální bazilice, modlitby, případně možnost prohlídky komplexu. Přesun do Broumova - prohlídka impozantního barokního komplexu benediktinského kláštera, přestávka na oběd. Pokračování do Vambeřic, známého mariánského poutního místa, nazývaného též Slezský Jeruzalém. Návštěva a prohlídka barokní baziliky, modlitba. Dle časových možností ještě zastávka v „rybí restauraci“, kde vám připraví pečené pstruhy (tento bod programu negarantujeme). Odjezd přes Náchod do Hradce Králové a dále po stejné trase směr Svitavy. Návrat v podvečerních až večerních hodinách. Eventuální změna pořadí navštívených míst, případně programu vyhrazena dle aktuální situace.

Přihlášky: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, 737 215 328, 734 435 360, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz. Těšíme se na setkání s vámi!
Informace: e-mail: dcs (zavináč) bihk (tečka) cz, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, 734 435 360
WWW: https://www.simeon.cz/clanky/Pojedte-s-nami-na-jednodenni-poutni-zajezd-nejen-do-Polska-Kresov-Vamberice-a-Broumov.html
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest