katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Liturgický kalendář - informace o programu

Popis 
Program Liturgický kalendář slouží k prohlížení liturgického roku. Pro každý den v roce se zobrazí citace denní liturgie, jméno z občanského kalendáře, jméno světce z liturgického kalendáře, lit. barva a u nedělí (slavností a jiných významných dní lit. roku) jsou též k dispozici liturgické texty. Je možné přejít na den v kalendáři pomocí hledání podle jmen či světců nebo přejít přímo na námi definované dny.

HW/SW požadavky
Hardware: Konfigurace není nějak významně omezena. Dá se říci, že je možné program instalovat na jakýkoliv počítač, na kterém funguje některá z podporovaných verzí operačního systém u MS Windows
Software: Microsoft Windows 98/Me/2000/XP

Instalace a spuštění programu
1. Rozbalte soubor setup.zip do libovolného adresáře.
2. Spusťte soubor setup.exe a nainstalujte program.

Ovládání
Ovládání programu je velice snadné. Výběrem konkrétního dne v kalendáři se v pravé části obrazovky zobrazuje detail dne (tedy citace denní liturgie, kdo slaví svátek, světec, liturgická barva. U nedělí a některých dalších dnů se v dolní části obrazovky zobrazují liturgické texty, které je možné též tisknout (Volba Kalendář -> Tisk liturgických textů). 

Hledání v kalendáři (resp. přejít na daný den) je možné dvěma způsoby, a to buď zvolením jména z občanského kalendáře nebo výběrem světce z liturgického kalendáře (Volba Kalendář -> Hledání...). V seznamu jmen jsou také uvedeny státní svátky a v seznamu světců církevní svátky.

Pokud chcete používat připomínkovač (budík) najdete jej v menu "Můj kalendář". Stejně tak je zde volba "Správa výročí", kde si můžete udělat vlastní databázi výročí, narozenin, svátků, apod. Pokud na vybraný den v kalendáři připadá nějaké výročí nebo budík, pak je též zobrazeno v hlavním okně.

Z programu lze také provést export dat (ročního kalendáře) do MS Outlook či HTML souboru.

Na adrese http://kalendar.katolik.cz/  se nachází internetová verze liturgického kalendáře.

Zpět na stažení programůZpět na hlavní stránku
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář