katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy na zajímavé pořady Radia ProglasV týdnu od 7. 12. do 13. 12. vysílá Radio Proglas přímým přenosem tyto bohoslužby:
V úterý 8. 12. v 18.00 hodin mši svatou ze studia Radia Proglas u příležitosti výročí zrodu této vysílací stanice,
ve čtvrtek 10. 12. v 18.00 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně,
v pátek 11. 12. v 18.00 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích – Čtyřech Dvorech,
v neděli 13. 12. v 9.00 hodin mši svatou z kostela sv.Augustina v Brně.

Vztah s Bohem je svou podstatou odlišný od vztahu s druhými lidmi, a přece je mezi obojím úzká souvislost. Jakou zkušenost udělala Eliška Tesárková, uslyšíte v pořadu TWR, Stopy - svědectví o Božím jednání, v pondělí 7. 12. od 9.15 hodin.

Desátý díl cyklu Úvod do teologie Trojjediného Boha se zaměří na téma Dovršení zjevení Nejsvětější Trojice v Novém zákoně. V pondělí 7. 12. v 16.00 hodin se budeme spolu s profesorem Pospíšilem zabývat osobami Trojice, které se zjevují a oslavují navzájem, a Otcem Ježíše Krista, jakožto definitivním způsobem zjevenému, jedinému Bohu otců.

Tématu Role otce při výchově k víře se věnujeme v dalším vydání Kafemlýnku. Váženým hostem bude vedoucí Katedry křesťanské výchovy Cyrilometodějské teologické fakulty v Olomouci, docent Rudolf Smahel. Otázky na něj můžete během vysílání posílat přes krátké textové zprávy. Poslouchejte a zapojte se v úterý 8. 12. od 9.30 hodin.

Známá stavebnice Merkur brzy oslaví 90. narozeniny. S jejím ředitelem, Jaromírem Křížem, se projdeme Muzeem této slavné hračky v Polici nad Metují. Vydejte se na prohlídku s námi v úterý 8. 12. v 16.00 hodin, v rámci Barvínku.

S Lumírem Sochorcem se naposledy podíváme do Jemenu ve středu 9. 12. v 9.30 hodin. Zveme k poslechu Magdazínu.

Ve čtvrtek 10. 12. v 9.15 hodin opět zazní Slova naděje z redakce TWR. Reverend David Bast se tentokrát zamyslí nad otázkou evangelizace pomocí modlitby.

Adventní rozhovor s P. Benediktem Hudemou, který je v pražské arcidiecézi pověřený péčí o ministranty, naladíte ve čtvrtek 10. 12. ve 22.00 hodin. Autorem regionálního pořadu z pražského studia Kristián je Pavel Smolek.

Mladý salesián Jan Štěpán Musil se letos vrátil ze svých ročních misií v súdánském městě El Obeid. Jeho vyprávění o životě na vzdáleném kontinentě uslyšíte v repríze pořadu Křesťan a svět ve čtvrtek 10. 12. ve 22.30 hodin.

O otevřenosti, pokrytectví a studu přemýšlí redaktor TWR, Miroslav Kubíček, v rámci Rýmování o životě. Naladíte v pátek 11. 12. v obvyklých 9.15 hodin.

Šestý díl cyklu Církevní dějiny v zrcadle času patří době otonských králů. Pozornost obrátíme na vazby mezi čelnými představiteli svaté říše římské a českého knížectví. Do popředí vystoupí postava sv. Vojtěcha. Zhodnotíme také krizi papežství na konci 9. a v 10. století. To vše v pátek 11. 12. od 9.30 hodin.

Bohatou nadílku přichystalo na Vánoce Karmelitánské nakladatelství. Co všechno v ní najdete, vám prozradíme v páteční repríze Knihovničky Proglasu, která je na programu 11. 12. v 10.00 hodin. Připravují Pavel Smolek a Pavel Lukeš.

Životní pouť sklářské výtvarnice Vladimíry Tesařové a Dobrou Vodu u Hartmanic na Klatovsku spojuje osobnost svatého Vintíře. Přijměte pozvání k procházce po šumavských lesích, spjatých s působením tohoto světce, i k poslechu rozhovoru s dobrovodskou sklářkou. To vše v rámci relace Všimli jsme si v pátek 11. 12. od 16.00 hodin.

Starosti a trápení se nikomu nevyhýbají. Ve větší či menší míře nás provázejí každodenním životem. Petr Raus na toto téma pohovoří v sobotu 12. 12. od 8.00 hodin se svým hostem Samuelem Jindrou v pořadu TWR, Na sobotní frekvenci Proglasu.

Z vánoční nabídky nakladatelství Paulínky vybírá Jana Beránková. Nejzajímavější tituly představí v Knihovničce Proglasu, kterou vysíláme v neděli 13. 12. ve 13.20 hodin.

Už ve svých osmnácti letech pracoval Jan Špilar jako maskér v Národním divadle, později spolupracoval například na filmu Amadeus. Profesionální kadeřník a zároveň trvalý jáhen Jan Špilar bude hostem relace Křesťan a svět v neděli 13. 12. od 17.00 hodin.

Radio Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu; 107,2 FM ze Znojma a 107,5 FM z Brna a z Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest