katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybírejte a poslouchejteVysílání Radia Proglas v týdnu od 12. 5. 2014 do 18. 5. 2014

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 13. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 15. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, přede mší svatou v 17.40 se můžete připojit k májové pobožnosti, v pátek 16. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích – Čtyřech Dvorech, v neděli 18. května v 9.00 mši svatou z baziliky Panny Marie v Příbrami-Svaté Hoře.

Od začátku se věnujeme tzv. apoštolským otcům; teologům, kteří buď naslouchali samotným apoštolům, anebo jejich žákům. Zbývá nám zmínit se ještě o Listu Diognetovi a Didaché - nauce dvanácti apoštolů. O díle se více dozvíte v cyklu Křesťanští teologové prvních tří století v pondělí 12. května v 16.00.

Úterní Kafemlýnek s datem 13. května nese podtitul „Překvapila mě rakovina“. Přinese svědectví maminky Mirky, kterou potkala tato zhoubná nemoc. Svoje postřehy nabídne i hráč badmintonu a olympionik Petr Koukal. Dozvíte se také, kam putují dary v rámci sbírky pořádané Ligou proti rakovině. Poslouchejte od 9.30.

Kluci, chtěli jste být někdy rytířem? S Barvínkem jsme navštívili tábor, na kterém se můžete rytířem stát. Tábor pořádají každoročně jezuité a kromě rytířských ctností se jeho účastníci učí třeba i bohovědu. Poslouchejte v úterý 13. května v 16.00.

Postavy české církve, které byly ve středu zájmu STB a jiných nepřejících individuí, byly vystaveny psychickým a fyzickým útrapám. Podruhé tak nahlédneme do života šoféra kardinála Trochty a jeho blízkých. Pořad litoměřického studia odvysíláme v úterý 13. května od ve 22.00.

Těšínsko, nebo také Těšínské Slezsko, je termín označující Těšínské knížectví ve Slezsku včetně všech jeho bývalých území. Na západě je ohraničeno řekami Ostravice a Odry a z východu řekou Bělou. Historickou metropolí je Těšín. Dnes je rozděleno mezi Česko a Polsko. O jeho historii hovoříme se dvěma pracovnicemi Muzea Těšínska - Pavlínou Badurovou a Ilonou Pavelkovou. Pořad ostravského studia naladíte ve čtvrtek 15. května ve 22.00.

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Předvolební speciál nabídne relace Všimli jsme si v pátek 16. května v 16.00. Uslyšíte jak o chystaných volbách, tak se také ohlédneme za uplynulými roky našeho členství v Evropské Unii.

Křesťanská duchovní zkušenost a její rozlišování: to je podtitul druhé části rozhovoru s docentem Karlem Sládkem o křesťanské spiritualitě. Poslouchejte v pátek 16. května od 22.00.

S myšlenkou na sebevraždu si pohrávala dlouhou dobu, ale v den svých devatenáctých narozenin se ji rozhodla realizovat. Setkání s duchovní temnotou ji kupodivu přivedlo k rozumu. Povídání s Jindřiškou Římanovou o osobním hledání a nalézání smyslu existence naladíte v pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu z produkce TWR 17. května od 8.00.

Na 15. květen každoročně připadá Mezinárodní den rodiny, rok 2014 je pro české věřící zároveň Rokem rodiny. V pořadu Mezi slovy v sobotu 17. května přineseme pohled do života tří rodin, které jsou něčím neobyčejné, jiné. Novákovi vychovávají pět dětí, z toho jedno zdravotně postižené. Štefkovi jsou pěstouny, momentálně se starají o osm dětí. Štěpánovi vychovávají osm vlastních dětí, poslední holčičce je sotva půl roku. Více se o nich dozvíte od 22.10.

O tom, jak se žije na pasekách na moravsko-slovenském pomezí, bude vyprávět prababička, babička a matka třináctí dětí Anděla Lysáčková. Rozhovor z roku 2005 opakujeme v neděli 18. května v 17.00, a to v rámci relace Křesťan a svět.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest