katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z nabídky prvního adventního týdneVysílání Radia Proglas v týdnu od 1. 12. 2014 do 7. 12. 2014

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 2. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; pokud byste se bohoslužby chtěli také zúčastnit osobně, rádi vás v brněnské redakci Proglasu na Barvičově ulici přivítáme – je zapotřebí být na místě nejpozději v 17.45; ve středu 3. prosince v 6.25 mši svatou ze studia Proglasu se zpěvem rorátů, starých českých adventních zpěvů; ve čtvrtek 4. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 5. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v neděli 7. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni; v pondělí 8. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu na poděkování za vstup do dvacátého roku vysílání této stanice.

Jak se vyvíjela situace v naší zemi po roce 1950? Státní úřad pro věci církevní přestal existovat roku 1956. Znamená to, že byla v padesátých letech už církev mocensky zlomena a přestala být pro KSČ politicky neškodná? Kde můžeme vystopovat počátky politického uvolnění? Jak souvisí politické změny se smrtí Josifa Vissarijonoviče Stalina? Na všechny otázky odpoví další díl cyklu Církevní dějiny v zrcadle času v pondělí 1. prosince v 16.00.

Sociální služby a jejich možnosti – to je téma Kafemlýnku v úterý 2. prosince. Hostem pořadu je Martina Blešová z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Zachytíte od 9.30.

V Barvínku si představíme internetový projekt Sekce pro mládež České biskupské konference Signaly.cz. S jeho koordinátorem Václavem Vackem se budeme bavit o celé filosofii tohoto komunitního webu a také obecně o nebezpečích a překvapeních, která na nás číhají na internetu. Poslouchejte v úterý 2. prosince v 16.00.

V úterý 2. prosince ve 22.00 navštívíme v pořadu z cyklu studio Radim: U: Slatinice – konkrétně léčebné lázně a kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Na přelomu 18. a 19. století jako vedlejší produkt hospodářské krize v českých zemích doslova rozkvetl nový výtvarný obor. Sklářům a lidovým malířům se postupně podařilo oslovit široké vrstvy obyvatelstva – především však ty nejchudší – obrázky zhotovené technikou malby na skle. K jejich nejčastějším námětům patřily výjevy ze života Ježíše Krista, Panny Marie a řady světců. Adventní Folklorní okénko otevře ve středu 3. prosince od 16.55 jeho autor Zdeněk Vejvoda.

Dva roky po kolekci postních písní Šel přes potok Cedron k hoře natočila skupina Oboroh album věnované dalšímu liturgickému období, a sice adventu. CD se jmenuje Znovu poprvé a obsahuje jak autorské skladby kapelníka Slávka Klecandra, tak úpravy písní ze středověkých i novějších kancionálů. Ve čtvrtek 4. prosince vám v Jak se vám líbí v 19.15 nabídneme rozhovor se Slávkem Klecandrem. Reprízujeme v sobotu 6. prosince v 15.00.

Zákon o tak zvaných církevních restitucích byl schválen. Ale co se děje dál? Je církvím majetek vracen? Proběhlo nějaké finanční odškodnění? Poslechněte si rozhovor s generálním vikářem diecéze ostravsko-opavské Mons. Martinem Davidem ve čtvrtek 4. prosince ve 22.00.

Kulturní Osmičky - to jsou akce, které přinášejí kvalitní kulturní program a rodí se převážně z křesťanského prostředí. S organizátorkou Renatou Molovou se v magazínu Živě z Prahy seznámíme v pátek 5. prosince od 9.30. Sama nám dá nahlédnout, co všechno pořádání takového cyklu obnáší.

Pořad Všimli jsme si v pátek 5. prosince budeme věnovat zahájení Roku zasvěceného života. Naladíte v 16.00.

Oktáva v pátek 5. prosince bude již tradičně věnována předvánoční soutěži. Jako každý rok vás vyzkoušíme, jak znáte vážnou hudbu. Letos se zaměříme na Rok české hudby. Soutěžit můžete v 16.55.

V adventních relacích Dotýkání světla se zamýšlíme nad Božím (po)voláním člověka. Bůh povolal člověka k životu. Jenže člověk zhřešil a musel z ráje, od Boží blízkosti, odejít pryč. Od té chvíle volá Bůh člověka zpět a dělá vše pro to, aby to také člověk dokázal. Proto daroval Abramovi veliký dar – víru. S hostem pořadu Stanislavem Pacnerem se budeme snažit lépe porozumět biblickému vyprávění, které nám Abramovo přijetí Hospodina jako jediného Boha přibližuje. Zachytíte v pátek 5. prosince ve 22.00.

K dobrému odpočinku patří dobrý spánek. Kdysi před mnoha lety se stalo něco, co nám dává klidné spaní. Co si připomínáme adventem a Vánocemi? Uslyšíte v pořadu TWR Na sobotní frekvenci Proglasu v sobotu 6. prosince od 8.00. Hostem ve studiu je Jiří Procházka ze sboru Bratrské jednoty baptistů.

Michal Vidura je od dětství upoután na invalidní vozík. Má spinální svalovou atrofii, nevyléčitelnou nemoc, při níž dochází k úbytku svalstva a postupné nemožnosti ovládat tělo. Se svou manželkou Anetou se poznali při sjíždění Vltavy a dá se říct, že mu tehdy zachránila život. Nyní čekají miminko. Jak se jejich vztah vyvíjel? A v čem se liší od zdravých párů? Jak vnímají Michalovu nemoc, která nevyhnutelně skončí smrtí, a jak je jako manžele vnímá jejich okolí? Dozvíte se v dokumentu z cyklu Mezi slovy v sobotu 6. prosince ve 22.10.

V neděli 7. prosince ve 14.00 uslyšíte dvě pohádky z pera Jiřiny Salaquardové. Budou o tom, jak šel Petr do služby a jak Fanynka vyzrála nad raracha.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest