katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybírejte a poslouchejteVysílání Radia Proglas v týdnu od 8. 12. 2014 do 14. 12. 2014

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 8. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu na poděkování za vstup do dvacátého roku vysílání této stanice; v úterý 9. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače, přátele Proglasu; pokud byste se bohoslužby chtěli také zúčastnit osobně, rádi vás v brněnské redakci Proglasu na Barvičově ulici přivítáme – je zapotřebí být na místě nejpozději v 17.45; ve čtvrtek 11. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 12. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v sobotu 13. prosince ve 14.00 mši svatou z auly Biskupského gymnázia v Brně, kde se koná setkání seniorů; v neděli 14. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci-Nové ulici.

O pozvolném tání ledů ve vztahu církve a státu po smrti Josifa Stalina jsme hovořili v předchozím díle seriálu Církevních dějin v zrcadle času. V aktuální části se budeme zabývat důsledky smrti papeže Pia XII. a nástupu papeže Jana XXIII. Jak byly tyto události prožívány v Čechách? Jak osobnost Jana XXIII. hodnotí církevní historici a čím byl významný pro katolickou církev? Dozvíte se v pondělí 8. prosince v 16.00.

Proglas vstupuje do dvacátého roku vysílání. V Noční lince v pondělí 8. prosince se můžete za dílem Proglasu ohlédnout s těmi, které slýcháváte téměř od počátku. Od 22.30 se na slyšenou těší otec Martin Holík, Radek Habáň, Adriana Růžičková nebo Marie Blažková.

V Kafemlýnku v úterý 9. prosince uslyšíte rozhovor s maminkou čtyř dětí Barborou Wormovou, která nám prozradí, jak s rodinou prožívá předvánoční, adventní dobu i svátek svatého Martina. Kromě toho budeme mluvit o Národním eucharistickém kongresu, knížkách pro děti a o prožívání adventní doby. Naladíte od 9.30.

V Brně se otevírá nový zábavní vědecký park pro celou rodinu. A pozor, je zde doporučeno, nebo přímo nutné se exponátů dotýkat. Co všechno tam můžeme vidět, se dozvíte v Barvínku v úterý 9. prosince od 16.00.

Hostem pořadu litoměřického studia v úterý 9. prosince bude Antonín Stěpanovský, vedoucí katolických skautů v litoměřické diecézi. Vysíláme od 22.00.

Folklorní okénko ve středu 10. prosince v 16.55 nabídne rozhovor s pedagogem, dlouholetým primášem cimbálové muziky Kašava ze Zlína a upravovatelem Antonínem Bařinkou, který v nedávné době oslavil životní jubileum. Upravil desítky lidových písní, natáčel v rozhlase a televizi a významně zasáhl do vývoje folklorního hnutí na Valašsku. Z hudebního folkloru vychází i jeho scénická hudba k řadě televizních pořadů a divadelních her.

Ve čtvrtek 11. prosince v rámci relace pražského studia představíme projekt Dobré duše. Ten oceňuje dobrovolníky starší šedesáti let, kteří svůj volný čas věnují péči o seniory. Více se dozvíte od 22.00.

Na vánoční výstavu Bonsai servisu Praha zve do Betlémské kaple Blahoslav Lukavec v magazínu Živě z Prahy. Jako zlatý hřeb lidových tradic bude na výstavě odlit Zvon Mistra Jana. Zachytíte v pátek 12. prosince od 9.30.

Sporem o Chrámovou horu v Jeruzalémě a jeho důsledky se zabývá pořad Všimli jsme si v pátek 12. prosince v 16.00. Uslyšíte rozhovor s blízkovýchodními experty a například i s vedoucími poutních zájezdů o tom, jak na ně stávající situace ve Svaté zemi působí.

Dotýkání světla v pátek 12. prosince nabídne zamyšlení nad Božím povoláním ke svobodě. Izraelité následovali Mojžíše poté, co faraon rozhodl o jejich propuštění. Boží moc vládce přinutila. Tatáž moc ale faraonovo srdce zatvrdila. Utíkající Izraelity se rozhodl dostihnout a zabít. Osvobozený lid v tu chvíli svázal strach a rozhodl se spílat Mojžíšovi. Proč je přivedl na svobodu, když by jim bylo lépe v otroctví? O příběhu a postavě Mojžíše hovoří ve 22.00 dominikán P. Damián Němec.

Specialista na moderní českou politiku, komunální politiku a na teorii nedemokratických režimů Stanislav Balík je hostem pořadu Křesťan a svět. V neděli 14. prosince hovoří o tom, co mu v životě dal skauting a tradiční katolická rodina, ale také o tom, jak je při každodenní práci ovlivněn křesťanskou praxí. Vysíláme od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest