katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 15. 12. 2014 do 21. 12. 2014
Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 16. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve středu 17. prosince v 6.20 mši svatou ze studia Proglasu se zpěvem rorátů, starých českých adventních zpěvů; ve čtvrtek 18. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 19. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 21. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Druhý vatikánský koncil je téma desáté části vzdělávacího seriálu Církevní dějiny v zrcadle času. Poslouchejte v pondělí 15. prosince v 16.00.

Předvánoční besídka na vás čeká v Kafemlýnku v úterý 16. prosince. Besedovat budou tři autorky tohoto pořadu - Adriana, Ivana a Irena. Přinesou úvahu otce Petra Vrbackého, tipy na nové knížky pro holky a kluky, soutěž o dětské knížky z nakladatelství Grada a Portál a hlavně dobrou náladu. Poslouchejte od 9.30 .

V telefonickém riskování Barvínku opět můžete zasáhnout do příběhu, který prožívají jeho hlavní hrdinové. Zatelefonujte a rozhodněte se za ně, nebo jim alespoň pomozte s nějakým nelehkým úkolem. Kdy? V úterý 16. prosince od 16.00.

Závěrečná pohádka ze seriálu Než zazvoní zvonec se jmenuje Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Hodný Honza se zamiluje do princezny Marušky. Ta ale jeho lásku odmítá. Nešťastný Honza se vydává do světa. Král Krutimor se bude muset rozhodnout mezi osudovými ženami. Zvolí si princeznu Marušku a její zlato, nebo madam Adrianu von Ostronosovou, ke které cítí něco, co by se dalo nazvat láskou? Prince Radka přepadnou loupežníci z Černého lesa a jeho život končí tragicky. Princezně Terezce puká srdce žalem. Připravte si nejlépe celou krabici kapesníčků, čeká vás totiž slzavé údolí. Stane se hned sto zázraků najednou, aby toto drama šťastně skončilo? Dozvíte se ve středu 17. prosince v 16.00.

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů v čele se svým primášem Františkem Černým zahrál o první adventní neděli v Brně a na slavnostním koncertu doprovodil vítěze oblastních kol soutěže Zpěváček. Ve Folklorním okénku ve středu 17. prosince vám přinášíme záznam z tohoto koncertu. Naladíte od 16.55.

Adventní vydání pořadu Hrajte, kapely! pro všechny příznivce dechové hudby nabídne duchovní, zimní a orchestrální skladby. K poslechu pořadu ve čtvrtek 18. prosince v 16.55 zve Kateřina Kovaříková.

Boží vůle, Boží plán spásy se děje. Není to sbírka příkazů a zákazů, definic a dogmat, je to dění, událost. Bůh měl záměr učinit světlo, oddělit vody a tak dále - a stalo se tak. V relaci Rýmování o životě uslyšíte zamyšlení Miroslava Kubíčka, spolupracovníka TWR, v pátek 19. prosince v 9.15.

Pro někoho může být překvapením, že skanzen v Přerově nad Labem je otevřen i v čase adventu a vánoc. Každoročně se zde totiž koná výstava Lidové vánoce v Polabí. A právě tato výstava a vůbec celý skanzen a jeho rozvoj bude tématem dalšího magazínu Živě z Prahy. V pátek 19. prosince přivítáme od 9.30 ředitele Polabského muzea Jana Vindušku a vedoucí etnografku Janu Hrabětovou.

Pořad Všimli jsme si v pátek 19. prosince se zaměří pronásledované křesťany v Nigérii, hovoříme s tamním katolickým biskupem. Naladíte v 16.00.

V pátek 19. prosince vás Oktáva pozve na novoroční benefiční koncert Moravského tria a jeho hostů. Od houslisty Jiřího Jahody se dozvíme nejen, které skladby si můžete přijít poslechnout, ale také pro koho bude letošní výtěžek určen. Naladíte v 16.55.

Dotýkání světla v pátek 19. prosince nabídne zamyšlení nad Božím povoláním k věrnosti. Král David je dobrým příkladem pro rozhovor o povolání člověka k věrnosti. Někdo by mohl namítnout, že to byl David, kdo se kvůli cizoložství dopustil vraždy. A nešlo o jediný velký hřích tohoto muže. Přesto se jako věrný Hospodinu ve Starém zákoně osvědčil právě David. Bůh totiž povolává, a díky Mu za to, právě ty hříšníky a ne zrovna malé. Zachytíte ve 22.00 .

V cyklu Mezi slovy budeme v několika dílech sledovat příběh chleba. V prvním dílu se zaměříme na pšenici. Co je na ní významného a čím je mezi ostatními rostlinami nenahraditelná? V sobotu 20. prosince ve 22.10 bude hostem pořadu profesor Jaroslav Doležel, který zkoumá genetickou informaci pšenice.

Rozhovor se známou zuberskou vyšívačkou a spoluzakladatelkou souboru Beskyd paní Vlastou Hrachovcovou nabízíme v neděli 21. prosince. Relaci Křesťan a svět vysíláme od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest