katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybírejte z pořadů na ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 12. 1. 2015 do 18. 1. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 13. ledna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače, přátele Proglasu; ve čtvrtek 15. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 16. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 18. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V Církevních dějinách v zrcadle času v pondělí 12. ledna si přiblížíme základní informace o životě Karola Wojtyly. Po klikatých životních cestách během druhé světové války došel k rozhodnutí, že se stane knězem a začal studovat bohosloví v tajném semináři. Jak se jeho životní osudy odvíjely dále? Vysíláme od 16.00.

Pořad Když svatí pochodují, který souvisí s naší končící celoroční soutěží Poznejte světce, zachytíte v pondělí 12. ledna ve 22.00.

Co je proti lásce zlato, on ti na to život odpoví – to je podtitul Noční linky v pondělí 12. ledna, kterou vás od 22.30 bude provázet Anna Macková.

Kafemlýnek s podtitulem Výživa na začátku těhotenství vysíláme v úterý 13. ledna od 9.30. Jak se stravovat na počátku těhotenství, které potraviny maminkám prospívají a co vlastně miminko opravdu potřebuje? To jsou otázky, které zodpoví gynekoložka Ludmila Lázničková z Centra naděje a pomoci Brno. V pořadu také promluví docent Ladislav Machala z infekční kliniky Na Bulovce o nebezpečných mikroorganizmech, které mohou ohrozit těhotné maminky. Dále vás seznámíme s průběhem příprav eucharistického kongresu a budeme soutěžit o pomůcky pro kojící maminky.

V úterý 13. ledna nabízíme ohlédnutí za Barvínky, které jsme odvysílali v loňském roce. Proletíme se vrtulníkem, podíváme se do Senátu, zabojujeme si ve velkých biblických bitvách, navštívíme kastelána na zámku nebo se podíváme autostopem do Střední Asie. Naladíte v 16.00.

Diecézní muzeum schované v podloubí původně gotického domu na litoměřickém náměstí oslaví letos v lednu sto třicet let od svého založení a dvacet let obnovené existence. Hosté pořadu našeho tamního studia vám přiblíží jak historii, význam muzea, tak i některé exponáty, kterými se muzeum litoměřické diecéze může chlubit. Pořad litoměřického studia Štěpán zachytíte v úterý 13. ledna od 22.00.

Loňský 21. Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích se opravdu vydařil. Ve dnech 21. – 24. srpna si ve městě nad Otavou daly dostaveníčko stovky vynikajících muzikantů, tanečníků a zvláště dudáků. V sedmadvaceti programech vystoupilo celkem tisíc dvě stě účinkujících z patnácti zemí Evropy a Asie. Nechyběli ani ti nejlepší muzikanti z tradičních českých a moravských dudáckých a gajdošských oblastí, Chodska, Plzeňska, jižních Čech, jižní Moravy, Valašska i Slezska. Folklorní okénko ve středu 14. ledna je věnováno ohlédnutí za zahraničními i českými hosty této největší středoevropské dudácké přehlídky. K poslechu v 16.55 srdečně zve Zdeněk Vejvoda.

Ve čtvrtek 15. ledna od 22.00 večer uslyšíte reportáž z Muzea Beskyd ve Frýdku. K poslechu vás zve redaktor Antonín Žolnerčík.

Týden modliteb za jednotu křesťanů se koná pravidelně každý rok od 18. do 25. ledna a navazuje na Alianční týden, který mu předchází. Jaký je mezi nimi rozdíl? Co je to Týden modliteb? Jaká je jeho historie? A jak ho sbory a farnosti u nás naplňují? Takové bude téma pořadu Živě z Prahy v pátek 16. ledna od 9.30.

Společně s Arcidiecézní charitou Olomouc se kolega Marek Chvátal vydal na lvovskou a ternopilskou Ukrajinu, aby sledoval předání vánočních dárků od českých dárců dětem z dětských domovů. Radost z nich mělo na 1500 dětí. Při této příležitosti se také podíval na řadu projektů, které zde Charita rozvíjí z peněz českých dárců. Setkal se i s „uprchlíky“ z východní Ukrajiny, kteří tam našli útočiště. O tom všem uslyšíte v pořadu Všimli jsme si v pátek 16. ledna od 16.00.

Pořad z cyklu Dotýkání světla uvedeme v pátek 16. ledna ve 22.00. U příležitosti probíhajícího Roku zasvěceného života, který začal na první adventní neděli roku 2014, hovoříme s diecézním knězem P. Pawlem Cebulou o jeho cestě ke kněžství, o povolání a jeho smyslu. Co bylo v rozpoznávání povolání našeho hosta nejtěžší? Může se člověk stát knězem proti své vůli? Co je to vlastně povolání?

Že je Bůh schopný použít každého člověka a že je jediným dokonalým architektem, poznal na svém životě i Tomáš Dittrich, vystudovaný architekt a redaktor časopisu Život víry. Ponořte se do jeho poutavého příběhu, který naladíte 17. ledna v 8.00 v relaci z produkce TWR nazvané Na sobotní frekvenci Proglasu.

Levantis je název společného alba českého bubeníka a skladatele Pavla Fajta a německé zpěvačky a klavíristky Oony Kastner. U příležitosti vydání tohoto zajímavého počinu si v pořadu Slyšte, lidé! představíme bubeníka Pavla Fajta podrobněji. Vedle písní z nového CD uslyšíte záznam z koncertního turné Slet bubeníků, ukázky Fajtovy spolupráce se zpěvákem Václavem Kořínkem nebo s Ivou Bittovou a také jednu skladbu ze sólového alba pro bicí nástroje Drum Trek. Vysíláme v sobotu 17. ledna od 19.15.

Druhý díl pořadu z cyklu Mezi slovy, který se věnuje tomu, jak se rodí chleba, odvysíláme v sobotu 17. ledna ve 22.10. Hovoříme se zemědělcem, který seje pšenici s důvěrou, že mu země umožní sklidit dostatek zralých klasů.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest