katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 19. 1. 2015 do 25. 1. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 20. ledna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače, přátele Proglasu; ve čtvrtek 22. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 23. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 25. ledna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Téměř vždy, když mluvíme o nově zvoleném papeži, hovoříme o jeho politickém a církevním programu. Jan Pavel II. stál v čele Svatého stolce celých sedmadvacet let. Jaké bylo jeho „programové prohlášení“? Jaký zaujal vztah k poutím? A jaká významná rozhodnutí učinil? Odpovíme v pondělí 19. ledna od 16.00 v Církevních dějinách v zrcadle času.

Noční linkou vás bude v pondělí 19. ledna od 22.30 provázet šéfredaktor Pavel Mikšů. Pojďme se v Týdnu modliteb za jednotu křesťanů pozastavit nad tím, zda nás rozdělení Kristových učedníků vůbec trápí. A pokud ano, zamysleme se nad tím, jak ztracenou jednotu obnovit.

Jak se dá pomáhat rodinám s postiženými dětmi, v jakém rozsahu, jakým způsobem a v jakém počtu lidí? Vedoucí střediska Eliada Filip Habrman nám dovolí nahlédnout do zázemí této organizace. Rozhovor si poslechnete v Kafemlýnku v úterý 20. ledna od 9.30.

K reprodukci obrazu existují dva způsoby míchání barev. Jeden z nich se jmenuje CMYK a vytváří se mícháním tří barev a černé. Jak by mohly vypadat základní barvy k namíchání obrazu české katolické církve? Na otázku hledá odpověď P. Tomáš Cyril Havel ve své knížce Církev ve CMYKu. Paletu i obraz, ke kterému dospěl, představí v úterý 20. ledna ve 22.00.

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! zahraje živě v našem studiu Kašavská gajdošská muzika. Soubor se orientuje na valašské pastevecké písně, hlavně ze Vsetínska a Rožnovska, ale i Hostýnských vrchů a okolí Kašavy, které interpretuje na tradiční valašské lidové nástroje jako například pastevecké píšťaly (šestka, dvojka, koncovka, fujara), kobzu, grumle, trombity a samozřejmě gajdy. Poslouchejte jejich vystoupení ve Folklorním okénku ve středu 21. ledna od 16.55.

V sobotu 14. února proběhnou v Sono Centru v Brně oslavy pětadvaceti let vydavatelství Indies. Tato firma vznikla původně jako půjčovna CD, ale velmi brzy se vyprofilovala jako přední vydavatelství nezávislé hudby. V současné době funguje jako tři na sobě nezávislé společnosti – Indies Scope, Indies MG a Indies Happy Trails. O historii i současnosti značky Indies budeme v pořadu Jak se vám líbí hovořit s Milanem Pálešem, Milošem Gruberem a Jaromírem Kratochvílem. Zachytíte ve středu 21. ledna od 19.15.

Lehké mentální postižení mnohdy komplikuje integraci do společnosti. Občanské sdružení Etincelle se zasazuje o usnadnění života takto postiženým lidem a provozuje proto v Praze kavárnu, pekařství, knihovnu a další místa, kde zaměstnává mentálně postižené. Více o iniciativě se dozvíte v pořadu s podtitulem Mezi řádky ve čtvrtek 22. ledna ve 22.00.

Tématem pořadu Živě z Prahy bude v pátek 23. ledna od 9.30 Katecheze. Představíme autora nového vzdělávacího cyklu Proglasu, kněze a pedagoga Davida Boumu.

Za cestami papeže Františka na Srí Lanku a Filipíny se ohlédne pořad Všimli jsme si v pátek 23. ledna v 16.00.

Oktáva se v pátek 23. ledna zaměří na sté výročí narození české skladatelky Vítězslavy Kaprálové, která zemřela dříve, než mohla naplno rozvinout svůj neobyčejný talent. Naladíte od 16.55.

Tomáš Týn byl brněnským dominikánem, který žil v době komunismu v emigraci. Podle svědectví mnohých nabídl svůj život za svobodu církve v Československu. Koncem roku 1989 u otce Tomáše propukla zhoubná nemoc, které podlehl 1. ledna 1990 na klinice v Heidelbergu. O jeho životě hovoří v cyklu Dotýkání světla Helena Wünschmann, jeho sestra. Naladíte v pátek 23. ledna ve 22.00.

Po prosincovém náporu přichází lednový útlum. Po tlaku povinností a nutnosti vše udělat může následovat „klídek a pohodička“. Jak najít práci to správné místo v životě, jak ji nepřeceňovat ani nepodceňovat a k čemu je to všechno vlastně dobré? I to jsou otázky, které se pokusí zodpovědět Ivo Kupský, starší sboru Církve bratrské v Havířově. Naladíte v pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu redakce TWR v sobotu 24. ledna od 8.00.

U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, který se tradičně připomíná 27. ledna, vysíláme v cyklu Mezi slovy rozhovor s Hanou Tvrskou. Rodačka z Českých Budějovic vzpomíná na hrůzy nacistických lágrů, kterými musela projít. Poslouchejte v sobotu 24. ledna ve 22.10.

Rozhovor s Denisou Čopovou, ředitelkou Diakonie Evangelické církve augsburského vyznání v České republice, uvedeme v relaci Křesťan a svět v neděli 25. ledna od 17.00.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest