katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z našich pořadůVysílání Radia Proglas v týdnu od 26. 1. 2015 do 1. 2. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 27. ledna v 18.00 mši svatou kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 29. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 30. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 1. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Ve spolupráci s doktorem teologie otcem Davidem Boumou jsme připravili jedenáctidílný vzdělávací cyklus s názvem O katechezi od Adama. Populárně naučnou formou nabídneme nové a neotřelé pohledy na věrouku katolické církve. V prvním dílu se zamyslíme nad specifiky religiozity v českých zemích. Zachytíte v pondělí 26. ledna od 16.00.

Sedmnáctého ledna 1905 se narodil Jan Zahradníček - jeden z nejvýznamnějších českých básníků 20. století, autor křesťansky orientované poezie. Ke stému desátému výročí jeho narození jsme připravili pásmo, které je výběrem z korespondence ženě Marii. Tyto dopisy vznikaly převážně v 50. letech 20. století, kdy byl básník vězněn komunistickým režimem za svou víru v Boha a další občanské postoje. Vysíláme v pondělí 26. ledna ve 22.00.

Děti malé, větší i dospělé – to je téma Noční linky v pondělí 26. ledna. Od 22.30 se na slyšenou těší Klára Beránková.

Výbor pro ochranu rodičovských práv se mimo jiné dlouhodobě zabývá tím, jak se o lidských vztazích a sexualitě učí v našem školství. O tom, s čím se děti a jejich rodiče mohou ve škole setkat, bude hovořit předsedkyně tohoto sdružení Anna Brychtová s Ivanou Horákovou. Nalaďte si Kafemlýnek v úterý 27. ledna v 9.30.

Lednový magazín Barvínku věnujeme ohlédnutí za dětskými filmy a hudebními alby, které spatřily světlo světa v roce předcházejícím. Jak dopadnou v nemilosrdné kritice Radka Habáně filmy jako Rio 2, Jak vycvičit draka nebo Tři bratři? A jak hudební alba Pískomila, Petra Nedvěda nebo skupiny Nautica? Dozvíte se v úterý 27. ledna v 16.00.

Nadpraporčík Jiří REGI Schams se jako ostřílený bojovník elitní jednotky určené ke speciálním akcím zúčastnil několika válečných konfliktů. Během doprovodu dánských humanitárních pracovníků do městečka Gerešk v Afghánistánu v roce 2008 se v jeho blízkosti odpálil sebevražedný atentátník. Schamsův velitel Milan Štěrba na místě zahynul. On sám téměř šest měsíců ležel v bezvědomí. Tento hrdina byl iniciátorem založení organizace, která pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili. Na začátku ledna letošního roku zemřel. Vzpomínkový pořad odvysíláme v úterý 27. ledna ve 22.00.

Ve čtvrtek 29. ledna ve 22.00 si v pořadu plzeňského studia poslechnete rozhovor s Františkem Radkovským, biskupem plzeňské diecéze.

Tématem magazínu Živě z Prahy budou v pátek 30. ledna Dny víry. Na začátku června letošního roku proběhnou v Praze městské misie. Jejich přípravu a obsah v rozhovoru přiblíží vedoucí projektu P. Michal Němeček a Vojtěch Jurásek, který je zodpovědný za propagaci. Poslouchejte od 9.30.

Sedmadvacátého ledna 1945 osvobodila sovětská armáda největší nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim. U příležitosti sedmdesáti let uplynutí od této události nabídne pořad Všimli jsme si pohled na současné povědomí o holocaustu. Zachytíte v pátek 30. ledna v 16.00.

V cyklu Dotýkání světla nabídneme v pátek 30. ledna ve 22.00 rozhovor s P. René-Lucem Giranem, knězem francouzské diecéze Albi. Je autorem knihy o evangelizaci mladých s názvem Vychoval mě gangster.

Britská skupina Pink Floyd sice zanikla v polovině 90. let, ale v roce 2014 nečekaně vydala nové album The Endless River, které ovšem ve skutečnosti úplně nové není. Současně připravil francouzský kytarista vietnamského původu Nguyen Lę vlastní albovou poctu jednomu z nejslavnější alb Pink Floyd – Dark Side Of The Moon z roku 1973. Obě alba si představíme v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 31. ledna od 19.15.

Začátkem srpna 2014 odešla na věčnost jedna z velkých osobností české společnosti po roce 1990 - bývalá předsedkyně Ligy vozíčkářů a také první nositelka Ceny Olgy Havlové, kvadroplegička Jana Hrdá. Vzpomínkový medailon, který byl natočen u příležitosti rozloučení s touto významnou osobností ve sboru Bratrské jednoty baptistů na Vinohradské ulici v Praze, uvedeme v sobotu 31. ledna ve 22.10 v rámci relace Mezi slovy.

Zuzana Petlanová není jenom zvukařkou Radia Proglas, ale také dirigentkou smíšeného pěveckého sboru Brno Gospel Choir, který pod jejím vedením funguje již od roku 2002. Rozhovor s ní uvedeme v cyklu Křesťan a svět v neděli 1. února v 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář