katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 2. 2. 2015 do 8. 2. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 2. února v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích u příležitostí Světového dne zasvěceného života; v úterý 3. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé posluchače, přátele Proglasu. Na mši svatou jsou zváni také posluchači – chcete-li se zúčastnit, je zapotřebí být v sídle Proglasu na Barvičově ulici v Brně nejpozději v 17.45; ve čtvrtek 5. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 6. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v neděli 8. února v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Druhý díl vzdělávacího cyklu O katechezi od Adama věnujeme člověku jako takovému. Dozvíme se, co je to noogenní neuróza, existenciální analýza nebo logoterapie. Položíme si také otázku, zda je náboženství produktem lidské psychiky a odkryjeme rozpor biblického obrazu Boha s dnešní novou religiozitou. Zmíníme se rovněž o fenoménu horoskopů, o Forerově efektu a o tom, jaký mají vliv na člověka. Naladíte v pondělí 2. února od 16.00.

Jak připravit svoje dítě k přijímacím zkouškám? K čemu slouží Scio testy a jak se dívat na výsledky? Dozvíte se v Kafemlýnku 3. února v 9.30. Autorkou pořadu je Ivana Horáková.

V roce 2015 si připomínáme dvě stě let od narození zakladatele salesiánů Jana Boska. V úterý 3. února se v Barvínku se salesiány seznámíme v jednom z jejich středisek a zjistíme, co vlastně dělají. Zachytíte od 16.00.

Ve Staré Vsi nedaleko Přerova mezi rodinnými domy stojí jeden výjimečný. Žije v něm rodina nerodina. Jde totiž o Církevní rodinný domov Emanuel, který se snaží napodobit život rodiny, aby v něm děti dokázaly překonat zranění minulosti a otevřely se možnostem budoucnosti. Vypravíme se tam s mikrofonem v rámci cyklu olomouckého studia U – v úterý 3. února od 22.00.

O probíhající rekonstrukci ostravské katedrály Božského Spasitele vás budeme informovat ve čtvrtek 5. února. Nalaďte si pořad ostravského studia Hedvika ve 22.00.

O výstavě Otevři zahradu rajskou - Benediktini 800 až 1300 hovoříme v pořadu Živě z Prahy v pátek 6. února. Hostem je docent Petr Kubín z Katolické teologické fakulty Karlovy univerzity. Naladíte v 9.30.

Pořad Všimli jsme si v pátek 6. února věnujeme aktuálnímu dění na Slovensku, kde v sobotu 7. února budou občané rozhodovat o ochraně tradiční rodiny. Referendum navrhly tamní křesťanské iniciativy, po přezkoumání Ústavním soudem ho schválil prezident Andrej Kiska. Mezi otázkami, k nimž se budou obyvatelé vyjadřovat, je například také právo rodičů odmítnout účast svých dětí na výuce v oblasti sexuální výchovy či eutanazie. Pořad vysíláme v 16.00.

Marie Teresa a Ruggero Badanovi jsou rodiče blahoslavené Chiary, která ve svých devatenácti letech podlehla zhoubné nemoci a byla prohlášena za blahoslavenou. Jejich fascinující svědectví o životě se svou dcerou přineseme ve dvou dílech pořadu Dotýkání světla. První naladíte v pátek 6. února ve 22.00.

Nezapomněli jsme jako církev, jak Pán Ježíš pracoval se svými učedníky? Je model života církve, kdy se střídá návštěva bohoslužeb s všedním životem bez dalšího propojení s církví vůbec biblicky relevantní? Bereme ještě vážně Kristovy způsoby služby? Přidejte se k debatě Petra Rause a Petra Dvořáčka, kazatele sboru Církve bratrské Betanie v Brně - při poslechu pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu 7. února od 8.00.

Od roku 2000 vyhlašuje hudební redakce Proglasu anketu Album roku. Nejlepší desky napříč žánry vybírají naši spřátelení muzikanti, hudební publicisté, pořadatelé koncertů nebo vydavatelé. Letošního ročníku se zúčastnilo sedmdesát oslovených odborníků. Podle jejich verdiktu natočili pět nejlepších českých desek roku 2014 Bratři Ebenové, Lenka Dusilová se skupinou Baromantika, Traband, Zrní a Žamboši. Kdo z nich se stane vítězem? Dozvíte se v týdeníku Slyšte, lidé! v sobotu 7. února od 19.15.

Podle ukrajinského řeckokatolického biskupa Tarase Senkiva ze Stryje církev umírá, pokud netrpí. Je tedy biskupem velmi živé církve. Posílá věřící na východ do války a denně slyší o smrti vojáků. Stále mnoho věřících sužuje bída. Po „revoluci důstojnosti“ na Majdanu se prý ale Ukrajinci probudili. Mají hlad po svobodě, spravedlnosti a odpovědnosti. Poslechněte si rozhovor s Tarasem Senkivem v sobotu 7. února v rámci cyklu Mezi slovy ve 22.10.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest