katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z vysílání Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 9. 2. 2015 do 15. 2. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 10. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve středu 11. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 12. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v pátek 13. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 15. února v 9.00 poprvé mši svatou z chrámu Panny Marie Sněžné v Praze, odkud budeme nově přenosy bohoslužeb nadále zařazovat každý čtvrtek v měsíci.

Tip Proglasu. V rámci Národního týdne manželství, který začal v neděli 8. února a potrvá až do následující neděle 15. února, nabízíme na každý den až do soboty (14.2.) jedno zamyšlení. Myšlenku na den vybíráme vždy z knihy O šťastném manželství, jejíž autor Jaro Křivohlavý nedávno, 27. prosince uplynulého roku zemřel. Chceme tak připomenout i vyzdvihnout osobnost známého psychologa a aktivního člena Českobratrské církve evangelické, který až do svých posledních dnů žil šťastně v manželství, rodině, zaměstnání i církvi. Všechny Myšlenky v době Národního týdne manželství, jehož mottem letos je „Šťastně až do konce“, vybírala a připravuje ve spolupráci s Michaelou Kadlecovou z českobudějovického rodinného centra Emanuel redaktorka jihočeského studia Jan Neumann Jitka Skřičková. Čte Petr Kronika.

Ve třetím dílu vzdělávacího cyklu O katechezi od Adama si s doktorem Davidem Boumou všimneme, jak Bůh působí v lidských dějinách formou Zjevení. Objasníme si základní pojem celé naší víry i tohoto cyklu. Představíme si Zjevení jako informační a spásnou akci vrcholící v dějinách v osobě Ježíše Krista. Poslouchejte v pondělí 9. února od 16.00.

Poradna pro ženy a dívky v tísni Aqua Vitae - Živá voda nabízí pomoc i telefonickou formou. Kromě pomoci ženám v tísnivé situaci spojené s těhotenstvím se také věnují ženám, jejich těhotenství předčasně skončilo a potýkají se s psychickými následky. O tom, co je postabortivní syndrom a jak se dá zvládnout, budou hovořit v Kafemlýnku v úterý 10. února od 9.30 Zdenka Rybová a Renata Válková.

Mariánské poutní místo ve Filipově patří k nejmladším v litoměřické diecézi. Dne 13. ledna 1866 se ve čtyři hodiny ráno těžce nemocné tkadleně Magdaleně Kade zjevila při modlitbě Panna Maria a přislíbila jí uzdravení. Ráno Magdalena opravdu vstala a začala pracovat zbavená svého trápení. Letos v lednu jsme vstoupili do jubilejního roku 150. výročí zjevení Panny Marie. Pořad litoměřického studia, v jehož rámci vás do Filipova pozve redaktorka Vlasta Klekerová, naladíte v úterý 10. února ve 22.00.

Místa zvláštní - tak se jmenuje web malířky a fotografky Heleny Kalendové, který vás zavede na zvláštní místa nejen u nás, ale i v zahraničí. O jejím putování po poutních místech, místech kontemplace a krásných zahradách bude pořad pražského studia ve čtvrtek 12. února ve 22.00.

V relaci Živě z Prahy Živě z Prahy si v pátek 13. února představíme Křesťanské gymnázium v Praze a především zdejší netradiční výuku angličtiny. Studenti pod vedením svých učitelů připravují již několik let divadelní představení v angličtině. Zájemci mohli shlédnout například hru Romeo a Julie nebo Sen noci svatojánské. Hosty našeho pořadu bude učitelka angličtiny Zuzana Procházková se svými studenty. Poslouchejte od 9.30.

Pořad z cyklu Dotýkání světla pokračuje druhým dílem svědectví o životě Marie Teresy a Ruggera Badanových, rodičů blahoslavené Chiary, která ve svých devatenácti letech podlehla zhoubné nemoci a byla prohlášena za blahoslavenou. Poslouchejte v pátek 13. února od 22.00.

Další díl cyklu o cestě chleba na náš stůl zachycuje relace Mezi slovy v sobotu 14. února ve 22.10. Budeme hovořit s pekařem, který proměňuje obilí - práci zemědělce - v životodárnou potravinu. Na slyšenou se těší Luděk Strašák.

Rozhovor s Pavlem Pavlíkem, který byl pokřtěný teprve ve svých třiatřiceti letech, uvedeme v relaci Křesťan a svět v neděli 15. února. Naladíte od 17.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest