katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z nabídky prvního postního týdneVysílání Radia Proglas v týdnu od 23. 2. 2015 do 1. 3. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 24. února v 18.00 mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen; ve čtvrtek 26. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 27. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 1. března v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni-Borech.

Obsah slova kérygma, Nový zákon jako základní přístupová cesta ke Kristu nebo apokryfní evangelia – to vše nás bude zajímat v další části cyklu O katechezi od Adama. V pondělí 23. února si také osvětlíme, jak se liší Zmrtvýchvstání Ježíše Krista od jiných vzkříšení a zjistíme, zda je nebo není učení církve doktrínou. Poslouchejte od 16.00.

Paul Colman je křesťanský zpěvák, který se narodil v Londýně, vyrůstal v Austrálii a poté se přestěhoval do USA. Zavítal také k nám na festival United, kde s ním Luděk Strašák natočil rozhovor. Zařazujeme v rámci pořadu Jak se vám líbí v pondělí 23. února v 19.15.

Malířka, osobní asistentka tělesně postižených i učitelka výtvarné výchovy – všechna tato povolání si vyzkoušela mladá brněnská výtvarnice Jana Sedláčková. O tom, proč ráda pracuje se zelenou a modrou barvou, o svém aktuálním projektu Květy času nebo o tom, jak asistuje své kamarádce kvadruplegičce při malování pusou, uslyšíte v pořadu brněnského studia v pondělí 23. února ve 22.00.

Jaké místo má pro Vás odříkání v postní době? Je to náročná duchovně - sportovní disciplína? Je to jakýsi snesitelný křesťanský folklór - anebo je to ještě jinak? A kdy Vás tzv. „půst újmy“ opravdu zabolel a co z toho vzešlo? Na tato a podobná témata můžete hovořit v Noční lince s Igorem Dostálkem v pondělí 23. února od 22.30.

S otcem Tomášem Cyrilem Havlem budeme v úterý 24. února v Kafemlýnku hovořit o tom, jak spojit modlitbu, duchovní život a úctu k nejsvětější svátosti s cestou za nákupy, do školky, od pračky k žehličce. Povolání k mateřství má svoje dary, jen je objevit! Poslouchejte od 9.30.

V magazínu Barvínku si v úterý 24. února představíme nové album Kašpárka v rohlíku, seznámíme se s jednou novou knížkou a deskovou hrou a také navštívíme Sedlec u Kutné Hory a jeho známou katedrálu. Poslouchejte od 16.00.

Vladimír Neškudla se již mnoho let angažuje v organizaci NET FOR GOD. Jak činnost tohoto hnutí souvisí s komunitou Chemin Neuf, co je jejím smyslem a čím oslovuje nejen věřící lidi? Uslyšíte v pořadu královéhradeckého studia redaktora Martina Weisbauera. Vysíláme v úterý 24. února ve 22.00.

Ve středu 25. února nabízíme ve Folklorním okénku k poslechu záznam koncertu Hudba pravdy aneb setkání s láskou, vírou i nebem, který byl uveden v rámci Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2012. Jeho autor, Jan Rokyta mladší, získal hlavní cenu festivalu za duchovní náplň a bohatý umělecký přínos. Naladíte od 16.55.

Mají ženy místo v katolické teologii? Co je jejich motivací ke studiu teologie? Jaké jsou a byly ženy teoložky očima Prokopa Brože, děkana Katolické teologické fakulty Karlovy univerzity, a prof. Karla Skalického z Teologické fakulty Jihočeské univerzity? Dozvíte se ve čtvrtek 26. února ve 22.00.

V magazínu Živě z Prahy vám v pátek 27. února nabídneme rozhovor s dokumentaristkou a kameramankou TV Noe Monikou Höferovou. Hovořit budeme o jejích zkušenostech, které si přivezla z argentinského města Rosario, kde v místní farnosti prožila celý minulý rok. Zachytíte od 9.30.

Pořad Všimli jsme si v pátek 27. února věnujeme 65. výročí mučednické smrti P. Josefa Toufara. Jak se tento kněz zapsal do naší historické paměti? Poslouchejte v 16.00.

Ježíš učil, komu je blaze a komu je běda. Pokud vezmeme jeho slova vážně, nezůstanou blahoslavenství jen příjemným slovem pro chudáka, ale stanou se i tvrdým slovem soudu pro každého z nás. Nakolik však obstojí lidský život Ježíše před těmito pravidly? Poslechněte si druhý díl postního cyklu Pojď za mnou! v pátek 27. února. Naladíte v rámci relace Dotýkání světla od 22.00.

Hostem pořadu redakce TWR Na sobotní frekvenci Proglasu bude 28. února Mojmír Kallus, předseda Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém. Tématem rozhovoru bude islámský stát a otazníky, které jeho existence a projevy vyvolávají v občanech západního světa, tedy i v nás. Co to vlastně je za úkaz? Je vůbec na místě mluvit v souvislosti s islámským státem o islámu? Kdo na jeho aktivity nejvíc doplácí a proč? Poslouchejte od 8.00.

Edwardsův syndrom je genetické onemocnění. Jedná se o neléčitelnou vrozenou vadu, která vzniká při chybném rozdělení buněk. Většina dětí s touto diagnózou nepřežije porod, případně první rok života. Juliánka Sladkowská, která v roce 2014 oslavila sedmé narozeniny, se ráda směje, ráda pozoruje své sestřičky, když si hrají, a ráda se přitulí ke svému tatínkovi. Kvůli své nemoci má ale například vážné srdeční potíže a v psychomotorickém vývoji je na úrovni zhruba ročního dítěte. O tom, jaké starosti i radosti péči o ni provázejí, budou v dalším dílu cyklu Mezi slovy hovořit její rodiče. Naladíte v sobotu 28. února ve 22.10.

V Knihovničce Proglasu vás v neděli 1. března ve 13.20 seznámíme s knihou Petera Kreefta Tolkienovo vidění světa.

Křesťanem se stane člověk teprve tehdy, když v něm víra vzbudí opravdovou důvěru v milujícího Boha, který se nám dal poznat ve svém jednorozeném synu Ježíši Kristu. Také o tom je další část životního příběhu Evy Gazdíkové, který si poslechnete v rámci cyklu Křesťan a svět v neděli 1. března v 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest