katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 9. 3. 2015 do 15. 3. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 10. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve čtvrtek 12. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 13. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 15. března v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V seriálu O katechezi od Adama se zaměříme na osobu Ježíše Krista jako na naplnění Starého Zákona a starozákonních proroctví. Rozebereme Ježíšova kázání i jeho život jakožto náš důvod k víře. Představíme si křesťanství jako antropologicky, historicky a teologicky věrohodné a rovněž jako nabídku životního smyslu pro člověka. Poslouchejte v pondělí 9. března od 16.00.

Debademba je mezinárodní skupina složená z afrických hudebníků, která vznikla v Paříži. V roce 2014 vystoupila na festivalu Colours Ostrava a tam jsme také natočili rozhovor se dvěma jejími členy. O hudbě západní Afriky, o tématech textů Debademby, a také o tom, čím se muzikanti inspirují, uslyšíte v deníku Jak se vám líbí v pondělí 9. března v 19.15.

Hostem Ivany Horákové v Kafemlýnku bude učitel Pavel Motyčka a téma zní: svět internetu. Ať už chceme nebo ne, děti se ve virtuálním světě pohybují od útlého věku. Jaká můžeme stanovit a dodržovat pravidla, a jak také užívat bohatství, které svět počítačů skrývá? Dozvíte se v úterý 10. března od 9.30.

Ve druhém dílu postního seriálu Barvínku se podíváme na osobnost Jana Husa s historikem a teologem Jakubem Smrčkou. Navštívíme také Karlovu univerzitu. Vysílání pro děti a mládež naladíte v úterý 10. března od 16.00.

Pater Josef Hurt působil pastoračně v řadě farností, v současné době je zkušeným duchovním správcem nenápadné farnosti Kryry na Lounsku. Věnuje se nejvíce vysokoškolské mládeži a badatelské činnosti. Zkoumá neúnavně materiály z archivu STB a snaží se pochopit a předat smysl této práce dál, a to dříve, než budou právě tyto archivy zavřeny a jejich obsahy veřejnosti nedostupné. Rozhovor s ním odvysíláme v úterý 10. března ve 22.00, pořad v litoměřickém studiu Štěpán připravuje Vlasta Klekerová.

Folklorní okénko ve středu 11. března připomene smutné výročí: 6. března letošního roku uplynulo pětačtyřicet let od náhlého úmrtí hudebníka, sběratele, upravovatele a pedagoga Jaroslava Čecha, jenž celý svůj krátký muzikantský život spojil s Uherským Hradištěm. Od roku 1958 působil jako učitel hudební nauky a hry na cimbál na tamější Lidové škole umění a v šedesátých letech tu založil i muziku žáků - dnešní Cimbálovou muziku Jaroslava Čecha. Připomeneme si jej v 16.55.

V pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 12. března hrajeme na vaše přání. Můžete si přát písničky k narozeninám nebo jen tak pro radost v podání vaší oblíbené dechovky. Navštivte naše webové stránky, kde naleznete malý formulář. Na slyšenou v 16.55 se těší redaktorka Kateřina Kovaříková.

Setkání se spisovatelkou Zuzanou Holasovou, autorkou knížky Popoupo, připravujeme na čtvrtek 12. března. Uslyšíte také o její nedávno vydané knize Strašidelné město a o další její činnosti. Relaci z pražského studia Kristián vysíláme od 22.00.

Ve františkánském klášteře v Hájku u Prahy najdeme jednu z prvních kopií Lorety, domku, o němž se věřilo, že v něm v Nazaretu žila Panna Maria. Z Prahy až do Hájku vedla a částečně ještě vede poutní cesta lemovaná kaplemi. O to, aby kaple úplně nezanikly, se stará Občanské sdružení Poutní cesta Hájek. Hostem pořadu Živě z Prahy bude jeho předsedkyně Kateřina Pařízková se svými spolupracovníky. Naladíte v pátek 13. března v 9.30.

Obzvláště evangelista Lukáš rád poukazuje na to, jak se Ježíš často modlil. Před důležitými činy, před jídlem anebo jen z vnitřní potřeby být s Otcem. Vrcholem umění Ježíšovy modlitby jsou Getsemany. V této zahradě se sejdeme, abychom se odtud podívali na Ježíšovu modlitbu více do hloubky. Poslechněte si další díl cyklu Pojď za mnou! s otcem Kamilem Škodou v pátek 13. března ve 22.00.

V rámci relace Křesťan a svět s titulem Evangelium a lidé ve výkonu trestu nahlédneme za zdi pardubické věznice, kde působí místní jáhen a psycholog v jedné osobě - Milan Novotný. Host pořadu přiblíží svět těžkých zločinců a deviantů, poodhalí jejich chování, názory i to, jak reagují na hlásání radostné zvěsti evangelia a na křesťanskou nabídku. Společně se dozvíme, jaký má křesťanství na tyto lidi vliv a jak Milan Novotný s odsouzenými pracuje. Na slyšenou se v neděli 15. března od 17.00 těší Martin Weisbauer.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest