katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z vysílání Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 23. 3. 2015 do 29. 3. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 24. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve středu 25. března v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích; ve čtvrtek 26. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 27. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 29. března v 9.00 z kostela sv. Augustina v Brně.

Devátým dílem seriálu O katechezi od Adama pokračujeme v rozboru nicejsko – cařihradského kréda s ohledem na katechezi a hlásání. Podíváme se na Boha jakožto na Stvořitele a Soudce. Jaký je vztah mezi těmito dvěma pohledy na Boha? Jak nám může tento pohled pomoci při obhajování víry? Odpovíme v pondělí 23. března v 16.00.

Fenomén poutnictví je znám ve všech světových náboženstvích. Co poutníka vede k tomu vydat se na cestu? Souvisí renesance poutnictví se současnou uspěchanou dobou? Co je to projekt Církevní turistika a jaký je jeho význam? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v pondělí 23. března ve 22.00.

V Kafemlýnku v úterý 24. března bude svědčit maminka Helena o zkušenosti se zdravotní péčí u nás a v zahraničí, které prožila v krajní životní situaci spojené s předčasným koncem těhotenství. Pozvání přijala i sestra Mlada, která působí v duchovní službě pro nemocné v Brně. Mluvit budeme o tom, co je podstatné, když se potýkáme s koncem života a kde čerpat síly v pomoci druhým. Vysíláme od 9.30.

V postních Barvíncích se věnujeme postavě Mistra Jana Husa. V úterý 24. března 16.00 opět navštívíme místa s ním spojená a na jeho osobnost budeme pohlížet s lidmi různých profesí. V tomto dílu se podíváme na Jana Husa očima historika Jakuba Smrčky, teologa Ctirada Pospíšila a dalších. Navštívíme Kozí Hrádek, na kterém Jan Hus také působil.

Gerald Clayton je třicetiletý americký pianista, který má na svém kontě tři sólová alba a několik nominací na Grammy. V telefonickém rozhovoru v pořadu Jak se vám líbí si představíme jeho nejnovější CD Life Forum a pozveme vás na Claytonův koncert v Brně. Poslouchejte v úterý 24. března v 19.15.

S lesníkem a jáhnem v jedné osobě – inženýrem Pavlem Starým si v úterý 24. března budeme povídat o tom, jak probíhají v královéhradecké diecézi restituce lesů, o filosofii hospodaření s těmito lesy a o záměrech jejich správy do budoucna. Naladíte ve 22.00 (do 22.25) v rámci relace ze studia Vojtěch.

Otvírání studánek, vynášení Mořeny, otloukání píšťaliček a velikonoční svátky - na jarní lidové zvyky se zaměří Folklorní okénko ve středu 25. března od 16.55.

Irský kněz P. Patrick Collins působí jako pedagog a spisovatel. Dlouhodobě se věnuje také evangelizaci a přípravě lidí, kteří tuto činnost vykonávají. O zkušenostech s misiemi v Irsku a Velké Británii hovoří v pořadu pražského studia ve čtvrtek 26. března 22.00.

Mons. Aleš Opatrný vydal novou knihu nazvanou Pastorace zvláštních skupin. V úvodu píše: „V současné pastoraci se vyskytují čím dál častěji problémy lidí, které souvisí s vírou, ale nejsou řešitelné jen cestou zbožnosti, svátostné praxe a sdílení v křesťanském společenství.“ Více v pořadu Živě z Prahy v pátek 27. března v 9.30.

Pořad Všimli jsme si zaměřený na diecézní setkání mládeže s biskupy, která probíhají v období před Květnou nedělí, uslyšíte v pátek 27. března od 16.00.

Adam Skoumal je nejen vynikající klavírista, ale také uznávaný skladatel. V jednom rozhovoru uvedl, že dříve bylo běžné, že vynikající interpreti také skládali. Dnešní doba tyto úzké specializace nezná a Adam Skoumal se ve své umělecké tvorbě k této praxi obrací. Rozhovor zachytíte v týdeníku Oktáva v pátek 27. března od 16.55.

Ježíš dovedl zaplakat, pohladit a snad i obejmout. Uměl zrale vést rozhovory s těmi, kdo emočně zralí nebyli. Dokázal se ale i smát, radovat a třeba si i vyslechnout hezký vtip? Dovedl pracovat se všemi emocemi, nebo musel kvůli svému boholidství nějaké potlačovat? Dozvíte se v seriálu Pojď za mnou! v pátek 27. března 22.00.

Pořad Slyšte, lidé! v sobotu 28. března nese název ON a ONA. Představíme si v něm zajímavé hudební dvojice, které tvoří muž a žena – v žánrech od folku až po elektronickou hudbu. Uslyšíte například dua DVA, Kalle, Leto, Láska, ukrajinskou Zapasku nebo česko-německý projekt Pavoon. Vysíláme v 19.15.

Hostem pořadu Mezi slovy v sobotu 28. března je literární historik a teoretik Jiří Trávníček. Od 22.10 budeme hovořit o třech časosběrných projektech, které se věnují výzkumu vztahu české populace ke čtení i knižní kultuře obecně.

I nevidomí mohou vidět světlo života – to je podtitul pořadu z cyklu Křesťan a svět v neděli 29. března. Nabídneme rozhovor s manželi Mészárosovi, kteří jsou nevidomí, ale našli světlo života. Zachytíte v 17.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest