katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 7. 4. 2015 do 12. 4. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 7. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve čtvrtek 9. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 10. dubna v 18.00 z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 12. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci-Nové Ulici.

Nakladatelství Grada vydalo knížku Děti a dospívající on-line, která má vzdělávací charakter. Hostem úterního Kafemlýnku bude 7. dubna Anna Ševčíková. Odpoví na obyčejné starostlivé otázky rodičů, kterým není jedno, co jejich děti na internetu dělají. Poslouchejte od 9.30.

Na návštěvu města Zábřeh vás v úterý 7. dubna zve Marek Chvátal. V rámci cyklu U si k natáčení vybral Centrum Oáza místní Charity. Již potřetí se tam rozběhl projekt Šance, určený duševně nemocným. Jeho cílem je zvýšit šance účastníků na zaměstnání. Podrobnosti v pořadu olomouckého studia ve 22.00.

V pořadu Hrajte, kapely! pro vás ve čtvrtek 9. dubna hrajeme na vaše přání. Můžete si přát písničky k narozeninám nebo jen tak pro radost v podání vaší oblíbené dechovky. Navštivte naše webové stránky, kde naleznete malý formulář. Na slyšenou se v 16.55 těší redaktorka Kateřina Kovaříková.

Národní muzeum spouští program dobrovolnictví a nabízí tak příležitost veřejnosti podílet se na životě a běhu největší muzejní instituce v České republice. Své místo si v muzeu může najít opravdu každý – student hledající odbornou praxi, senior mající zájem o uplatnění v kultuře či někdo, kdo hledá smysluplné a naplňující využití svého volného času. Podrobnosti o tomto programu se můžete dozvědět v pátek 10. dubna v 9.30 v pořadu Živě z Prahy.

O roku Božího milosrdenství, který vyhlásil papež František, budeme hovořit v pořadu Všimli jsme si v pátek 10. dubna v 16.00.

Týdeník Oktáva navštíví v pátek 10. dubna skladatel František Xaver Thuri, jeho syn Jan a pan Petr Řehoř. Povídat budou o novém dvojalbu nazvaném Liturgický rok, které zachycuje průřez duchovní tvorbou Františka Xavera Thuriho. Po skončení pořadu budete moci vyhrát jeden exemplář tohoto krásného dvojalba. Poslouchejte a soutěžte v 16.55.

Mají staleté tradice a uchovávají si vlastní spiritualitu. Zasvětili život Bohu a následují Krista inspirováni zakladatelem svého řádu. Co je jim vlastní a jak se snaží žít aktuálně svůj řeholní závazek? Na otázky Marka Chvátala v cyklu Dotýkání světla odpovídají P. Jindřich Poláček a sestra Gabriela Ivana Vlková. Naladíte v pátek 10. dubna od 22.00.

Hostem pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu redakce TWR bude Olga Gebauerová. V sobotu 11. dubna od 8.00 pohovoří o Armádě spásy.

V týdeníku Slyšte, lidé! se v sobotu 11. dubna po několika měsících vrátíme ke klavíru jako sólovému nástroji v jazzu. V hodinovém pořadu Sólo pro piano 3 vám od 19.15 představíme několik aktuálních nahrávek českých i světových pianistů. Hrát nám budou například Jiří Levíček, Fred Hersch, polská pianistka Aga Derlak, její krajané Michał Tokaj a Piotr Wyleżoł, Američan Gerald Clayton a další.

Časosběrný dokument o trojici katechumenů na vás čeká v cyklu Mezi slovy v sobotu 11. dubna. Tři mladí lidé uvěřili a rozhodli se pro křest. Co je k tomu vede? Čím je Kristus oslovil? Jak na jejich rozhodnutí reaguje jejich převážné ateistické okolí? A jak toto rozhodnutí změnilo jejich život? Poslechněte si ve 22.10.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest