katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 27. 4. 2015 do 3. 5. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 28. dubna v 18.00 mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen; ve čtvrtek 30. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 1. května v 18.00 z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 3. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Také ve třetí části seriálu Dar Boha Otce církvi se věnujeme tématu Zasvěcený život a nejsvětější Trojice. Provází jím doktorka Lucie Cincialová z Katedry pastorální a spirituální teologie na olomoucké Cyrilometodějské fakultě. Naladíte v pondělí 27. dubna v 16.00.

V Kafemlýnku vám v úterý 28. dubna přineseme rozhovor plzeňského redaktora Pavla Říhy se ženami z mateřského centra Plzeňské Panenky - Marií Lachmanovou a Martinou Podlipnou. Ředitelka brněnského spolku Vesna Lenka Klumperová představí zase jejich program pro rodiny a také vyhlásíme úplně novou kafemlýnkovou fotografickou soutěž! Naladíte v 9.30.

V rozhovoru se sestrou Anežkou odhalíme v úterý 28. dubna ve 22.00 historii působení Kongregace Školských sester de Notre Dame v Hradci Králové, jejich základní poslání a především jejich bohaté působení v královéhradecké diecézi.

Gabriel Gössel je sběratel starých gramofonových desek. Zabývá se především obdobím první republiky, případně protektorátu. Z dobových nahrávek sestavuje pro vydavatelství Supraphon ediční řadu Historie psaná šelakem. V této edici vycházejí jak profilová alba významných umělců 20. a 30. let, tak tematické kolekce – například písně o sportu, o automobilech nebo písně vlastenecké. Rozhovor zachytíte v rámci Jak se vám líbí ve středu 29. dubna od 19.15.

Jarní procházka Horskou zahradou vás čeká ve čtvrtek 30. dubna ve 22.00 v pořadu českobudějovického studia. Provede vás Jiří Olšan, vedoucí správy a údržby zámeckých zahrad Český Krumlov.

V pátek 1. května pořad Živě z Prahy nevysíláme. V 9.30 uslyšíte četbu z encykliky Mit brennender Sorge, kterou papež Pius XI. reagoval na nebezpečí nacismu a hrozícího válečného konfliktu v Evropě.

Exkluzivní rozhovor s letošním vítězem mezinárodní hudební soutěže Concertino Praga Matyášem Novákem nabídne Oktáva v pátek 1. května v 16.55.

Jak dnes žijí svou spiritualitu premonstráti a premonstrátky, se dozvíte v cyklu Dotýkání světla v pátek 1. května od 22.00.

V sobotu 2. května v 17.00 uvedeme první část cyklu Katechetika a katecheze s docentem Ludvíkem Dřímalem. Zabýváme se v něm nejdůležitějšími pojmy této vědy, tím, jak se vyvíjela katecheze od počátku církve do současnosti, a zmíníme úlohu Božího slova či náboženské zkušenosti v katechezi.

Rozhovor s Věrou Sosnarovou, která byla devatenáct let vězenkyní v sovětském Rusku, uvedeme v cyklu Mezi slovy v sobotu 2. května ve 22.10.

Objevnou studii Anny Corethové o zbožnosti habsburské dynastie představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 3. května. Naladíte ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest