katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 11. 5. 2015 do 17. 5. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 12. května v 18.00 ze studia Proglasu za naše nemocné posluchače; ve čtvrtek 14. května v 17.30 májovou pobožnost a v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 15. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v sobotu 16. května v 10.15 mši svatou z pouti křesťanských médií na Svatém Hostýně. Hlavním celebrantem je kardinál Dominik Duka; v neděli 17. května v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Pro vaše starosti, bolesti, trápení, ale i pro vaše zážitky, radosti, drobnosti, dotazy je určena Noční linka v pondělí 11. května s ředitelem Radia Proglas, Mons. Martinem Holíkem od 22.30.

Pokud se rozhodujeme k životnímu povolání v rodině, nevíme, jaké těžkosti nás potkají a možná bychom to ani neunesli, kdybychom vše věděli dopředu. Jaká je ale situace, když nám tuto cestu komplikuje ztráta zraku a jak se s ní vyrovnat? Nevidomá maminka Marcela Stojaníková přijde do Kafemlýnku hovořit o svých zkušenostech. Naladíte v úterý 12. května v 9.30.

V roce, kdy si připomínáme dvacet let od svatořečení Zdislavy, hlavní patronky litoměřické diecéze, sluší se vzpomenout na ni pořadem, který přiblíží její život a působení na hradě Lemberku a trvalou přítomnost mezi lidmi v podhradí. Zdislavu kanonizoval papež Jan Pavel II. 21. května 1995. Pořad o ní nabídneme v úterý 12. května od 22.00.

V pořadu Hrajte, kapely! pro vás ve čtvrtek 14. května hrajeme na vaše přání. Můžete si přát písničky k narozeninám nebo jen tak pro radost v podání vaší oblíbené dechovky. Navštivte naše webové stránky, kde naleznete malý formulář. Na slyšenou se mimořádně již v 16.25 těší redaktorka Kateřina Kovaříková.

V těchto dnech si připomínáme 70. výročí ukončení druhé světové války. Hned po jejím skončení začal v našich zemích tzv. divoký odsun Němců, který pak pokračoval až do roku 1946. Co se stalo s krajinou v Sudetech? Co odsun způsobil? To jsou některé z otázek, na které budeme hledat odpověď s Petrem Mikšíčkem, absolventem kulturologie a autorem projektu putovní výstavy fotografií nazvaném Zmizelé Sudety. Zachytíte ve čtvrtek 14. května ve 22.00 v pořadu z pražského studia Kristián s titulem Odsun.

Některým událostem poloviny května se bude věnovat aktuální publicistický magazín Všimli jsme si v pátek 15. května od 16.00. Ohlédneme se například za bratislavským setkáním katolických biskupů ze střední a východní Evropy, kteří se zabývají otázkami pastorace rodin, ale také krizí na Ukrajině. Představíme čtyři osobnosti ženských řeholí, které v neděli 17. května papež František prohlásí svatými. V souvislosti s vrcholícím mistrovstvím světa v ledním hokeji se budeme zajímat o to, jak šampionát prožívá farnost v sousedství ostravské haly. Na slyšenou se těší Filip Breindl.

Že cimbál není nástroj používaný jen v cimbálové muzice, ale že se na něj krásně dají hrát lidové písničky, prozradíme v Oktávě v pátek 15. května. Od 16.55 pohovoříme také o Mezinárodním festivalu cimbálu, který se bude konat ve Valašském Meziříčí.

O tom, jak dnes žijí svou spiritualitu karmelitáni, uslyšíte v týdeníku Dotýkání světla v pátek 15. května v 22.00.

V týdeníku Slyšte, lidé! vás v sobotu 16. května pozveme na několik zajímavých jarních a letních koncertů a festivalů. Zaměříme se především na bohatý program festivalu Respect v Praze, dále budeme hovořit o Valašském špalíčku ve Valašském Meziříčí, o koncertě zpěvačky Suzanne Vega v Plzni nebo o vystoupení Bobbyho McFerrina a Chicka Corey v Brně. Poslouchejte v 19.15.

Poutní chrám Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou je mistrovským dílem stavitele Santiniho. Toto místo navštívíme, podíváme se na jeho historii, symboliku, duchovní přesah, ale i praktické důsledky toho, že se tato stavba plně vrátila církvi. Nalaďte si cyklus Mezi slovy v sobotu 16. května ve 22.10.

Publikaci Roberta Svatoně o duchovních cestách českého ekumenismu představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 17. května ve 13.20.

Známý internista Richard Kania dokázal ve svém životě účinně skloubit osobní a profesní povolání. Po roce 1968 byl z politických důvodů vyhozen z Fakultní nemocnice v Brně a „za trest“ přesunut do okresní nemocnice v Ivančicích, ze které však dokázal vybudovat respektované a vyhledávané pracoviště. Jakým způsobem mu při výkonu jeho povolání za dob tuhé normalizace pomáhala křesťanská víra? Dozvíte se v pořadu Křesťan a svět v neděli 17. května v 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář