katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 10. 8. 2015 do 16. 8. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 11. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 13. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 14. srpna v 18.00 mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen; v neděli 16. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kyjově z Mezinárodního folklorního festivalu Slovácký rok.

U příležitosti 750. výročí založení města České Budějovice se děkanství u sv. Mikuláše rozhodlo zrestaurovat a vystavit v katedrále sv. Mikuláše ostatky sv. Auraciána, patrona města. Na antropologickém průzkumu a zjištění stáří ostatků se podílela řada odborných pracovníků. Ti budou hosty v pořadu českobudějovického studia Jan Neumann s titulem Svatý Auracián, patron města České Budějovice v pondělí 10. srpna ve 22.00.

Kafemlýnek nabídne rozhovor s otcem Jiřím Šlégrem, který představí široké pole misijní práce, kde mají rodiny s dětmi mnoho možností, jak být užitečné. Představíme středisko Eljon, práci Misijních klubek a další aktivity Papežských misijních děl v České Republice. Připravena je i řada knižních tipů, nabídka pěší pouti nebo rozhovor s P. Markem Dundou z Fatymu ve Vranově nad Dyjí. Poslouchejte v úterý 11. srpna v 9.30.

Muzeum v jičínském zámku není jen tak obyčejným muzeem. Už název Muzeum hry o mnohém vypovídá. Můžete si v něm sami zkusit umlít mouku v ručním mlýně, upříst nit, vyzkoušet si dobové oblečení, zahrát loutkové divadlo nebo dokonce rozpohybovat sluneční soustavu. Do muzea se podíváme v Barvínku v úterý 11. srpna v 16.00.

Den prožitý v Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích přinášíme u příležitosti srpnového výročí dvou set let uplynulých od narození svatého Dona Bosca. Relaci Vlasty Klekerové nazvanou Vyhrňte si rukávy, práce je tu dost naladíte v úterý 11. srpna ve 22.00.

Každé dva týdny zanikne na naší planetě jeden jazyk. Tato skutečnost inspirovala francouzského skladatele Philippa Kadosche k jeho novému albu Disappearing Languages, Mizející jazyky. Inspiroval se řečmi dávno zaniklými i vymírajícími a na základě jejich zvukové nebo psané podoby vytvořil jazyky nové, ve kterých napsal texty svých písní. Na albu účinkuje brazilská zpěvačka Tetę Espíndola, komorní orchestr Quark Sinfonietta a také dva členové indiánského kmene z Brazílie, který skladatel osobně navštívil. O indiánech, o aljašských Inuitech nebo o napodobování zpěvu ptáků budeme s Philippem Kadoschem hovořit v pořadu Jak se vám líbí ve středu 12. srpna v 19.15.

SPONKA neboli SPOlečenství Nezadaných KAtolíků představíme ve čtvrtek 13. srpna. Tento spolek funguje po celé naší republice. Kdy byl založen, proč a jaké je jeho hlavní poslání? Dozvíte se ve 22.00.

P. Collins přijel do Olomouce dávat exercicie. Zajímavé svědectví otce Patricka o cestě k opravdové službě Bohu a smíření s Bohem Otcem díky uzdravení vztahu s vlastním tátou si poslechnete v cyklu Dotýkání světla v pátek 14. srpna od 22.00.

Hostem dalšího pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu redakce TWR bude Pavel Raus ze sboru Církve bratrské ve Vysokém Mýtě, psycholog, zakladatel spolku Parakletos a vedoucí katedry pastorace a psychologie na Evangelikálním teologickém semináři. Téma pořadu zní: Krize otcovství. Je to reálný problém nebo jen novinářská fikce? Je otec skutečně nenahraditelný? Zasahuje tato krize i církve, sbory a farnosti? A jak to souvisí s vnímáním Pána Boha? Poslouchejte v sobotu 15. srpna v 8.00.

S podnikatelem Jiřím Jemelkou, který se otevřeně hlásí před každým bez rozdílu ke křesťanství, prožil Marek Chvátal jeden celý pracovní den. Jiří Jemelka pracuje pro firmy, které samy potřebují pomoci v podnikání. Už dlouho jsou na trhu, ale přestalo se jim dařit. Jak ovlivňuje nebo neovlivňuje křesťanství podnikání a vydělávání peněz? Má mít podnikání a křesťanství něco společného? Odpověď nabízí pořad z cyklu Mezi slovy v sobotu 15. srpna. Naladíte ve 22.10.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest