katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 7. 9. 2015 do 13. 9. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 8. září v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače, celebruje P. Zdeněk Drštka, bývalý náboženský redaktor Proglasu a nyní kaplan v Měříně na Vysočině; ve čtvrtek 10. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 11. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 13. září v 9.30 mši svatou z kostela Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, celebruje jezuita P. Josef Čunek, rektor kostela sv. Ignáce v Praze.

Ve vzdělávacím cyklu věnovaném významu, vzniku a fungování společenství mladých se v druhém dílu zaměříme na to, jaké jsou základní předpoklady vzniku křesťanského společenství mládeže. Poslouchejte v pondělí 7. září v 16.00.

Latinské slovo conamen znamená námahu, pokus nebo úsilí. Stejné slovo si vybrala jako svůj název česká nezisková organizace, která pomáhá především dětem po mozkové obrně. Hledá pro pomoc, prostředky na léčbu i rehabilitaci. Jaký je život s touto nemocí? A jak vypadá práce pro sdružení? Odpoví Michaela Oktabcová. Dozvíte se také, jak pokračuje šití dek pro nemocné děti a nebudou chybět ani tipy na zajímavé knihy a soutěž. Poslouchejte Kafemlýnek v úterý 8. září od 9.30.

Prázdniny 2015 byly bohaté na nejrůznější akce. My se v Barvínku v úterý 8. září podíváme na Velehrad, na Charismatickou konferenci a také se ohlédneme za finálovým kláním soutěže Proglaso v Hradci Králové. Poslouchejte v 16.00.

Pořad o svaté Ludmile v úterý 8. září přinese posluchačům setkání s místy litoměřické diecéze spjatými s Ludmiliným působením. V pořadí je to již třetí pořad nastiňující úctu k české patronce či patronovi v litoměřické diecézi. Poslouchejte ve 22.00.

Ve čtvrtek 10. září v pořadu pražského studia navštívíme Svatojánské koleje a přiblížíme si dvacet let činnosti této vyšší odborné pedagogické školy ve Svatém Janu pod Skalou. Poslouchejte od 22.00.

Vršovické divadlo MANA působí v Husově sboru v Praze Vršovicích a v současné době je jediným v Praze, které ve svém programu akcentuje křesťanství v různých podobách. Více o jeho současnosti se dozvíte v pořadu Živě z Prahy v pátek 11. září od 9.30.

O českém překladu nejnovější papežské encykliky Laudato sii informujeme v pořadu Všimli jsme si v pátek 11. září v 16.00 .

Pravidelný a posluchači velmi oblíbený Festival duchovní hudby Olomouc bude i letos pokračovat dalším ročníkem. O připravovaných koncertech bude v rámci Oktávy v pátek 11. září od 16.55 hovořit Jitka Kocůrková z pořádající agentury.

Věřím v jednoho Boha, Otce všemohoucího, Syna jeho jediného a Ducha svatého. Takového vyznání je schopen každý křesťan i bez mučení. Jak se ale život Trojice projevuje v životě křesťana prakticky, teď a tady? Ježíš řekl, že všichni společně si v člověku udělají příbytek. Jestli si nejste jisti, zda je u Vás trojjediný Bůh jako doma, nabízíme vám pro ubezpečení rozhovor s Jitkou Krausovou. Poslouchejte v cyklu Dotýkání světla v pátek 11. září od 22.00.

Vedle standardů a vlastní tvorby sahají jazzoví umělci čím dál častěji také po melodiích z oblasti současného popu a rocku. V pořadu Slyšte, lidé! se v sobotu 12. září na několik takových jazzových coververzí zaměříme. Uslyšíte zpěvačku Dianu Krall zpívat starý hit od kapely The Mamas & The Papas, švédská zpěvačka Ida Sand uvede píseň od Neila Younga, francouzský kytarista Nguyen Le nám nabídne jednu skladbu od Jimiho Hendrixe. Poslouchejte v 19.15.

„Nechceme být lhostejní k problémům druhých, zvláště pak těch, kteří si sami pomoci nemohou,“ píše se na webových stránkách neziskové organizace Mise naděje. Zhruba před dvěma roky ji založil brněnský vysokoškolák Daniel Vodrážka a během pár měsíců se k němu přidali další studenti, kteří ve svém volném čase pomáhají. Jak a kde? Dozvíte se v reportáži s podtitulem Přinášet naději z cyklu Mezi slovy. Vysíláme v sobotu 12. září ve 22.10.

Tichá srdce, paměť míst a lidí – to je název nové publikace Aleny Ježkové. Více o ní zjistíte v Knihovničce Proglasu v neděli 13. září ve 13.20.

Restaurátor výtvarného umění Jan Knorr se kromě jiného podílel na obnovení křížové cesty na Svatém kopečku v Mikulově. Ve svém životě však poznal, že nejdůležitější obnovou je obnova lidského srdce. Rozhovor s ním odvysíláme v pořadu Křesťan a svět v neděli 13. září od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář