katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 14. 9. 2015 do 20. 9. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 14. září v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích; v úterý 15. září v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve středu 16. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; ve čtvrtek 17. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 18. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 20. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích; v neděli 20. září ve 14.55 pontifikální mši svatou z návštěvy papeže Františka na Kubě.

Ve vzdělávacím cyklu Společenství mládeže jako obraz života Boží Trojice se ve třetím dílu dozvíme, jaký je rozdíl mezi společenstvím a dobrou partou a jakou roli má ve společenství evangelium. Poslouchejte v pondělí 14. září v 16.00.

Zajímavý projekt Liturgických sešitků představíme v Kafemlýnku v úterý 15. září v 9.30. Sešitky pomáhají dětem pochopit texty nedělní a sváteční liturgie, dají se objednat a díky nim lze prožít mši svatou s větším pochopením. Irena Kintrová pozve k rozhovoru jednu z iniciátorek projektu Marii Nedbalovou.

O životě v Banátu bude v úterý 15. září hovořit Anna Božena Kuchtová v pořadu plzeňského studia. Vysílání ze studia Hroznata naladíte od 22.00.

Folklorní okénko přinese ve středu 16. září další díl putování Po stopách sběratelů lidových písní. Představíme Martina Zemana, sběratele lidových písní, zvyků a obyčejů. Výsledek jeho celoživotní sběratelské práce čítá přes tři tisíce zaznamenaných nápěvů, písní i tanců. Žil na Horňácku, kde také organizoval pořady a věnoval se přípravě hudců a tanečníků pro různá vystoupení. Poslouchejte od 16.55.

Ostravská Lidová konzervatoř a Múzická škola má bohatou, více než padesátiletou historii. V současné době ji navštěvuje devět set studentů, kterým se věnuje více než sedmdesát pedagogů. Nejen o historii, ale především o plánech do budoucna hovoří ředitelka instituce Miloslava Soukupová ve čtvrtek 17. září ve 22.00.

Pořad Všimli jsme si v pátek 18. září v 16.00 nabídne informace o plenárním zasedání Rady evropských biskupských konferencí ve Svaté zemi.

Koncerty letošního mezinárodního hudebního festivalu Moravský podzim představí v rámci týdeníku Oktáva jeho dramaturgové - Jiří Beneš a Vítězslav Mikeš. Naladíte v pátek 18. září v 16.55.

Člověk má mnohdy ze smrti strach. Bojí se smrti svých blízkých, obává se smrti vlastní. Pokud však najdeme odvahu pohlédnout smrti do tváře, totiž pokud se nebudeme snažit vytěsnit ji ze života, jehož je přirozenou součástí, možná poznáme, že není tak děsivá. O důležitosti vyrovnání se se skutečností smrti hovoří teolog Tomáš Veber v cyklu Dotýkání světla v pátek 18. září od 22.00.

V rámci týdeníku Slyšte, lidé! vám v sobotu 19. září nabídneme pokračování volného cyklu Folkové naděje. V něm se věnujeme jak úplným nováčkům, tak i kapelám, které už stihly zabodovat na významných festivalech. Hrát vám budou například duo Korajunglejazz, Alo Trio Band, skupina Kupodivu, duo Láska, slovenská písničkářka Maca a další. Naladíte od 19.15.

Hostem pořadu Mezi slovy bude v sobotu 19. září výtvarník, básník, esejista a kazatel Církve bratrské v Bratislavě Daniel Pastirčák. Poslouchejte relaci s podtitulem Být „v“ v sobotu 19. září ve 22.10.

Papežskou encykliku Laudato sii krátce představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 20. září ve 13.20. Podrobněji se tomuto dokumentu budeme věnovat v cyklu vzdělávacích a diskusních pořadů, které připravujeme na polovinu října.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest