katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 29. 9. 2015 do 4. 10. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 29. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 1. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 2. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v neděli 4. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

V magazínu Barvínku si v úterý 29. září představíme CD slovenské skupiny Vinimini, navštívíme Maják Járy Cimrmana v Příchovicích v Jizerských horách, ohlédneme se za fotbalovým utkáním kněží Morava-Čechy a navštívíme pražské Muzeum lega. Poslouchejte od 16.00.

Ohlédnutí za kulturním létem na jihu Čech připravuje na úterý 29. září Petr Kronika. Uslyšíte například o Koncertu pro Afriku ve Zlaté Koruně, Kovárně na českokrumlovském zámku, Svatojánském muzeu v Nepomuku nebo muzeu Brána nebes v Kašperských horách. Naladíte od 22.00.

V Ostravě-Hrušově, nedaleko soutoku řek Ostravice a Odry, stojí farní kostel, zasvěcený svatým Františkovi a Viktorovi. Nejen tento chrám, ale i celá městská část Hrušov mají za sebou zajímavou historii. Nejen o datech, poddolování, povodních a nové dálnici hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s předsedkyní Spolku pro záchranu hrušovského kostela Miriam Prokešovou. Ve čtvrtek 1. října od 22.00.

Sochař Petr Váňa žije a pracuje v obci Karlík na Berounsku. Vytesal kopii mariánského sloupu pro Staroměstské náměstí v Praze a spolu s potápěči se vypravil na dno slapské přehrady, kam umístili sochu sv. Jana Nepomuckého. Tvořil také pro bohosloveckou kolej Nepomucenum v Římě nebo pro klášter sester premonstrátek na Svatém Kopečku. Petr Váňa bude hostem pořadu Živě z Prahy v pátek 2. října od 9.30.

Jak proběhla návštěva papeže Františka na Kubě a ve Spojených státech amerických? Poselství Svatého otce tamním věřícím i další body jeho cesty připomeneme v relaci Všimli jsme si v pátek 2. října v 16.00.

V cyklu Dotýkání světla v pátek 2. října poznáme duchovní program a aktivity, které řeholní sestry z Karmelu Edith Steinové nabízejí zejména studentům k prohloubení života modlitby. Hovoří karmelitka a teoložka S. Denisa Červenková CSTF. První díl třídílného cyklu uvedeme ve 22.00.

Prázdninová akce Albanian Challenge neboli Albánská výzva přilákala do jednoho zapomenutého údolí v Albánii o letošních prázdninách spoustu dobrovolníků z České republiky. O nápadu, jak postavením nového mostu spojit vesnici Curaj Eperm s civilizací, jak v oblasti vytyčit síť turistických stezek a jak opravit jeden ze dvou kostelů, které přežily dobu albánského komunismu, si budeme povídat především s Janem Balákem, iniciátorem této akce, ale i s dalšími, kdo přiložili ruku k dílu. Poslouchejte v cyklu Mezi slovy v sobotu 3. října ve 22.10.

Knihovnička Proglasu v neděli 4. října ve 13.20 představí knihu Touha tulipánů Leny Klassenové. Nový titul z nakladatelství Paulíny je příběhem matky, která se vyrovnává se ztrátou dítěte.

Českobudějovická diecéze má nového kněze a místní Biskupské gymnázium nového spirituála. Stal se jím čtyřiatřicetiletý Pavel Němec. Pochází z Vysočiny, ale studium ho přivedlo do jižních Čech. O své cestě Pavel vypráví v rozhovoru s redaktorkou Kateřinou Brichcínovou. Nalaďte si pořad Křesťan a svět v neděli 4. října v 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest