katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 12. 10. 2015 do 18. 10. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 13. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve čtvrtek 15. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 16. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích; v sobotu 17. října v 10.30 mši svatou z Národního eucharistického kongresu z brněnského Náměstí Svobody; v neděli 18. října v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Sdružení Ledovec téměř patnáct let pomáhá na Plzeňsku lidem s duševním onemocněním. Z party „anarchistů“, jak se sám označuje zakladatel Ledovce Martin Fojtíček, se stala respektovaná organizace, která má na poli péče o duševně a mentálně nemocné pacienty své nezastupitelné místo. Poslechněte si pořad plzeňského studia Hroznata v pondělí 12. října od 22.00.

Co je to OSPOD a pěstounská péče se dozvíte v Kafemlýnku v úterý 13. října. Od 9.30 nabídneme rozhovor s Boženou Kelerovou, která má čerstvé zkušenosti s přechodnou pěstounskou péčí. Hovořit bude také Věra Svobodová z Odboru sociální a zdravotní péče v Brně, pozveme rovněž na Seminář o komunikaci a řešení problémů mezi partnery a soutěžit budeme o rodinnou hru.

Bětka s Jendou se dostali na tři měsíce do Brazílie, kde působili jako dobrovolníci v jednom z center mládeže, které provozuje komunita Taizé. V Barvínku v úterý 13. října od 16.00 spolu budeme hovořit o třech měsících mezi brazilskými dětmi.

Tarsicius, časopis pro kluky u oltáře, začal vydávat Štěpán Pospíšil v roce 1997 s tehdejším jabloneckým děkanem Antonínem Bratršovským. Štěpán Pospíšil působí jako redaktor ministrantského časopisu v Jablonci nad Nisou dodnes. S ním se v pořadu „S klukama u oltáře“ ohlédneme za dobou a motivacemi vzniku časopisu, otevřeme otázku nových možností ve službě chlapcům do budoucna a dozvíme se také, proč je svatý Tarsicius patron ministrantů. Poslouchejte v úterý 13. října ve 22.00.

V Prachaticích za bránou je název regionální antologie málem zapomenutých lidových písní ze Šumavy, vydané roku 2013. Stejný titul nese i CD album Lidové muziky z Třemošné, která letos se svými sólisty natočila výběr písní z knižní předlohy ve zbrusu nových úpravách. O inspirativní publikaci i nahrávkách s několika hosty rozmlouval jeden z autorů projektu Zdeněk Vejvoda. Poslouchejte Folklorní okénko ve středu 14. října od 16.55.

„Povím vám, proč mám rád dechovou hudbu a proč jsem jí oddaně sloužil: protože jejím základem je dech. Bez dechu není života, dech je tvořivá síla.“ Tato slova vyřkl Ladislav Kubeš, pozounista, kapelník a hudební skladatel. Své první skladby zkomponoval během vojenské služby v Jindřichově Hradci a právě zde vznikla jedna z jeho nejznámějších skladeb - Jihočeská polka. Jeho portrét nabídne týdeník Hrajte, kapely! ve čtvrtek 15. října v 16.55.

V těchto dnech probíhá v Brně, po mnoha desetiletích, Eucharistický kongres. Při této příležitosti si redaktor Antonín Žolnerčík pozval do studia historika Mons. Jana Larische. Pro lepší pochopení fenoménu eucharistických sjezdů či kongresů, který je běžnému českému katolíkovi de facto neznámý, se spolu proberou historií novodobého eucharistického hnutí na Moravě a ve Slezsku. Pořad naladíte ve čtvrtek 15. října od 22.00.

Česká biblická společnost vydává Český ekumenický překlad Bible v různých formátech a provedeních. Dále vydává křesťanskou literaturu pro dospělé a děti, poskytuje vydavatelskou službu církvím a získává prostředky na podporu šíření Bible. V Praze najdete i Dům Bible, kde je kromě sídla společnosti i její prodejna. O aktivitách České biblické společnosti se dozvíte v pořadu Živě z Prahy v pátek 16. října od 9.30.

V rámci Oktávy v pátek 16. října se dozvíte o připravované mezinárodní soutěži malých klavíristů nazvané Amadeus. Naladíte v 16.55.

Muzikant, spisovatel, básník a hudební publicista Přemysl Rut připravil k vydání publikaci Písně českého kabaretu/Písně české avantgardy. Jedná se o sbírku písňových textů s vysvětlujícími komentáři, doplněnými dvěma CD. Na nich písně z první poloviny minulého století interpretuje právě Přemysl Rut se svou kapelou Okolostola a s několika hostujícími zpěvačkami. My si kolekci představíme v týdeníku Slyšte, lidé! v sobotu 17. října v 19.15.

Aktuální uprchlická vlna vyvolala potřebu hovořit o problémech migrace, bezpečnosti a soužití odlišných kultur. Proto pro vás připravujeme sérii osmi příspěvků, ve kterých budeme hovořit s cizinci žijícími v ČR a s lidmi, kteří těmto lidem pomáhají anebo mají k tématu co říci. Setkání bude, až na jednu výjimku, veřejné. Záznam besed nabídneme vždy v nejbližším vydání cyklu Mezi slovy. První díl tedy odvysíláme v sobotu 17. října ve 22.10.

Ludvík Vaculík – Tisíce slov. To je podtitul Knihovničky Proglasu, kterou odvysíláme v neděli 18. října ve 13.20.

Kateřina Málková je nadějná mladá varhanice, která nejen dokonalé zvládá techniku hry, ale interpretované skladby předává svým posluchačům hlavně srdcem. Rozhovor s ní uvedeme v rámci pořadu Křesťan a svět v neděli 18. října od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář