katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 19. 10. 2015 do 25. 10. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 20. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve čtvrtek 22. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 23. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích; v neděli 25. října v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V pondělí 19. října otevíráme první část z cyklu pořadů věnovaných myšlenkám papeže Františka v encyklice Laudato si´. V prvním dílu hovoříme o změnách klimatu, jejich příčinách, důsledcích a možnostech adaptace na oteplování planety. Celým vzdělávacím cyklem provází redaktor Petr Pospíšil, který si v prvních dvou dílech pozve k mikrofonu RNDr. Miroslava Kundratu, ředitele brněnské ekologické organizace Nadace Partnerství. Premiéru relace naladíte vždy v pondělí od 22.00, reprízu pak následující čtvrtek od 16.00.

V úterý 20. října představíme v Kafemlýnku občanské sdružení Na počátku, které poskytuje poradenství, ubytování a podporu těhotným ženám a matkám s dětmi v nepříznivé životní situaci. Poslouchejte od 9.30.

Kdo nezná poutní místo Skoky u Žlutic v Karlovarském kraji, ten určitě zná rčení „panenko skákavá“. A to se vztahuje právě k tomuto mariánskému poutnímu místu nacházejícímu se hluboko na území Sudet. Jaké jsou aktivity místního spolku Pod Střechou? Odpoví pořad plzeňského studia v úterý 20. října od 22.00 (.

Projekt Muzikanti, to sú chlapci! pokračuje dalším dílem ve středu 21. října. Od 16.55, v čase Folklorního okénka, zahraje živě v našem studiu houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská se svými dvěma muzikanty – mandolinistou Martinem Krajíčkem a kontrabasistou Marianem Friedlem. Zazní lidové písně „trochu jinak“.

Ve čtvrtek 22. října se v pořadu pražského studia vypravíme na výstavu o vlastence Josefíně Napravilové v Památníku Lidice. Naladíte ve 22.00.

V pořadu Živě z Prahy se v pátek 23. října budeme věnovat tématu uprchlíků. Hosty pořadu budou od 9.30 zástupci pražské Arcidiecézní charity, kteří se snaží současnou situaci aktivně řešit.

U příležitosti čtyřiceti let od rozpadu skupiny Beatles jsme před časem oslovili dvacet pět českých hudebníků a dalších osobností a zeptali jsme se jich, kterou píseň od této slavné skupiny mají nejraději. Přehlídku skladeb, které se v anketě objevily nejčastěji, budeme letos opakovat u příležitosti 45. výročí ukončení činnosti nejslavnější rockové skupiny všech dob. Pořad Slyšte, lidé! uvedeme v sobotu 24. října v 19.15.

Hosté druhého pokračování projektu Bez obav? zastupují mimo jiné Nadační fond Generace 21, který usiluje o záchranu životů syrských křesťanů. Zaměříme se ale hlavně na životní příběh Salmana Hasana z Iráku, který byl na přímluvu jednoho křesťana uzdraven z rakoviny v konečné fázi a následně konvertoval od islámu ke křesťanství. Proto byl ve svém domově odmítnut a odešel do Evropy. Přesto se po čase vydal zpět, aby hlásal Krista. Byl vězněn, mučen, trestán. Přežil a dnes jezdí do Sýrie vyhledávat křesťany, kterým hrozí smrt a kteří nemají prostředky na to, aby se zachránili útěkem do Evropy. Poslouchejte v cyklu Mezi slovy v sobotu 24. října ve 22.10.

Koncert duchovní hudby bude v neděli 25. října patřit jediné velmi rozsáhlé skladbě. Je jí oratorium Píseň písní hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka, který se právě 25. října dožívá osmdesáti let. Poslouchejte od 20.30.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest