katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 26. 10. 2015 do 2. 11. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line.Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 27. října v 18.00, ve středu 28. října v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích; ve čtvrtek 29. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 30. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích; v neděli 1. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni; v pondělí 2. listopadu o Památce všech věrných zemřelých v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Tip Proglasu. Ve středu 28. října, o státním svátku, do našeho vysílání mimořádně zařazujeme některé pořady. V 9.30 namísto relace Vítejte, senioři uslyšíte pořad z cyklu Mezi slovy, v němž jsme navštívili zahraniční studenty, kteří na brněnské Masarykově univerzitě navštěvují kurz češtiny pro cizince. Hovořili jsme s nimi o nástrahách spojených s výukou češtiny a o jejich vztahu k české kultuře. Ve 14.00 naladíte pohádku o hraběti Jankovi z Nemanic. V 16.00 nabízíme jeden díl z pohádkového seriálu Než zazvoní zvonec, v němž do Zlatého království přilétne strašlivý drak a žádá si k snědku princeznu Marušku. V 18.00 zveme k přenosu mše svaté z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Pracovníci Nadace Partnerství navštívili dvě partnerská města v Holandsku - Utrecht a Amsterdam, kde čerpali inspiraci pro adaptaci měst na důsledky klimatických změn. V pořadu Laudato si´ hovoříme o poznatcích, jež vzešly z této návštěvy a o jejich využití v tuzemsku. Hovoříme také o výzkumu, jenž v areálu Nadace Partnerství provádí vědci z brněnské Mendelovy univerzity. Výzkum se zabývá vlivem stromů na ochlazování městského prostředí. Poslouchejte v pondělí 26. října ve 22.00.

S ředitelem Radia Proglas, Mons. Martinem Holíkem, se v Noční lince v pondělí 26. října zamýšlíme nad tématem Já, imigrant a Bůh. Poslouchejte i hovořte od 22.30.

Před svátkem Všech svatých a Všech věrných zemřelých vyslechneme Kafemlýnek na téma, o kterém se nesnadno mluví. Psycholog Martin Loučka z Nově vzniklého Centra paliativní péče bude mluvit o svých zkušenostech s doprovázením nevyléčitelně nemocných dětských pacientů. Představíme tři knižní novinky a pozveme také na „bohoslužbu za děti do dlaně“ v Antonínově dole. Vysíláme v úterý 27. října od 9.30.

Velkým koníčkem otce Jana Linharta, který působí v Hradci Králové jako biskupský vikář pro pastoraci, je cestování. Cestovat toužil už od dětství a ani kněžství se pro něj v tomto směru nestalo „překážkou“. Byl v mnoha zemích celého světa a zažil spoustu dobrodružství. Jak se dělí o své zkušenosti s ostatními? Co se od jiných národů můžeme přiučit? Poslechněte si pořad královéhradeckého studia Vojtěch v úterý 27. října ve 22.00.

Cimbálová muzika Bukovinka působí od roku 1995 v Bystřici pod Hostýnem. Zpracovává písně především valašské, ale v posledních letech se vydává i na Záhoří. Doprovází Valašský soubor Rusava. Za dvaceti lety muziky, která vydala čtyři hudební alba a zpěvník, se ohlédne Folklorní okénko ve středu 28. října od 16.55.

Deset let v prachatickém hospici Jana Nepomuka Neumanna pomáhají těžce nevyléčitelně nemocným. Otevřen byl 24. října 2005. Ředitel Robert Huneš u příležitosti prvního kulatého výročí posluchačům přiblíží službu tohoto zařízení a provede je, jak sám říká, „porodnicí pro Nebe“. Zachytíte ve čtvrtek 29. října od 22.00.

Jak uspořádat poslední věci ve svém životě? O tom bude rozhovor s ředitelem Domácího hospice Cesta domů Markem Uhlířem. Poslouchejte v pátek 30. října od 9.30 v pořadu Živě z Prahy.

V cyklu Dotýkání světla si v pátek 30. října poslechnete o tom, jak se rodina Anety Maclové jedinečným způsobem vyrovnala s úmrtím malého dítěte. Příběh je zároveň velkým povzbuzením pro všechny, které podobná situace potkala. Poslouchejte od 22.00.

Každý rok odvysílá Proglas několik desítek koncertů kapel a písničkářů přímo ze studia. V týdeníku Slyšte, lidé! si připomeneme některé hudebníky a formace, které u nás ve studiu hrály v roce 2015. Budou to například slovenský písničkář Ado Juráček, brněnská skupina Acoustic Fields, trio Soundno, středomoravský A. M. Úlet, Los Rumberos Dúo, cestovatel a muzikant Ondřej Herzán, formace Vítr ví, mezinárodní skupina Mosskin a další. Poslouchejte v sobotu 31. října od 19.15.

Waqas byl doma pronásledován pro svou víru v Krista. Podle něj prý žádný křesťan v Pákistánu nechce zůstat a touží utéci. Pro maličkost, a hlavně často vymyšlenou, tam bývají křesťané šikanováni, vězněni a také vražděni. Waqas s manželkou a syny se už o život bát nemusí. Ale bojí se o ostatní členy rodiny. Nechápe, proč děláme pro záchranu křesťanů v tradičně muslimských zemích tak málo. Poslechněte si další díl cyklu Bez obav v čase relace Mezi slovy v sobotu 31. října ve 22.10 večer. Do širších souvislostí přijde tuto problematiku uvést Martin Zamazal, přítel Waqase, který organizuje pomoc v krizových situacích ve vnitrozemí a v souvislosti s uprchlickou vlnou i v zahraničí.

Knihovnička Proglasu představí v neděli 1. listopadu novou knihu Portálu Deset slov. Desateru přikázání se z různých úhlů pohledu věnují P. Miloš Szabo a redaktor Proglasu Marek Chvátal. Zachytíte ve 13.20.

Paní Renata Doležalová je matkou šesti dětí a navzdory vleklé nemoci žije svůj život v důvěře v Boží Prozřetelnost. Rozhovor s ní naladíte v neděli 1. listopadu od 17.00 v cyklu Křesťan a svět.