katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Adventní tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 14.12. 2015 do 20.12. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 15. prosince v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 16. prosince v 6.20 mši svatou s rorátními zpěvy ze studia Proglasu, ve čtvrtek 17. prosince v 18 hodin z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. prosince v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 20. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Vše svatých v Litoměřicích.

V pořadu z cyklu Laudato si´ hovoříme v pondělí 14. prosince o současném trendu regulace vodních toků a budování přehrad, které jsou však mnohdy výsledkem spíše vodohospodářských lobby, než odpovědného zacházení s přírodními zdroji. Proč máme nutkavou potřebu toky regulovat? Ve 22 hodin se zamýšlíme se také nad otázkou dostupnosti vody v České republice v budoucnosti.

V reakci na události v Paříži a na zprávy o dalších krizích, katastrofách a těžkostech jsme pozvali do Kafemlýnku psychologa z intervenčního krizového centra Spondea v Brně Petra Válka. Budeme se ho ptát, jak a kdy začít mluvit s dětmi o těžkých tématech a jak předcházet jejich úzkostem a traumatům. Pořad připraví Irena Kintrová na úterý 15. prosince v 9.30.

Sboreček žen z Lipova oslavil dvacet let svého působení na Horňácku. O historii i o novém CD Ftáča prelétavé přijdou do živého vysílání vyprávět jeho členky společně s muzikanty a zúčastní se tak dalšího dílu projektu Muzikanti, to sú chlapci! Poslechněte si ve středu 16. prosince v 16.55.

Ve čtvrtek 17. prosince bude v Jak se vám líbí hostem Josef Buchta, vedoucí brněnského bigbandu B-Side Band, trumpetista a aranžér. Hovořit budeme o novém nastudování muzikálu Mass od Leonarda Bernsteina, které bude mít premiéru příští rok na jaře. Poslouchejte od 19.15.

Mobilní hospic Strom života poskytuje služby nevyléčitelně nemocným lidem a jejich rodinám, které se rozhodnou pečovat o své blízké doma. Cílem je umožnit lidem s nevyléčitelným onemocněním zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží. Pozvání k mikrofonu přijali Marie Ryšková a Martin Šimák. Vysíláme ve čtvrtek 17. prosince ve 22.00.

Osudy dalších biblických hrdinů, o kterých uslyšíte v cyklu Modleme se … ve všem nepřipomínají naše každodenní starosti. Sára je sedmeronásobná vdova. Muže ji vraždí démon. Tobiáš jde zase pro rodinné úspory a na dobrodružné cestě ho doprovází anděl Boží. Co už je nám bližší, Sára v zoufalé situaci prosí Boha o smrt. A dočteme se, že Bůh její modlitbu vyslyšel! Ale nekončí to Sářinou smrtí, nýbrž svatbou s Tobiášem a krásnou modlitbou o jejich svatební noci. V kontextu předešlých událostí si jejich krátkou modlitbu rozebereme s otcem Gorazdem Krušinou v pátek 18. prosince ve 22.00.

V dokumentu z cyklu Mezi slovy se v sobotu 19. prosince zaměříme na fenomén dobrovolnictví. Mnoho lidí různého věku, různého sociálního zařazení, různého vzdělání pomáhá potřebným a nabízí své schopnosti a svůj čas smysluplným projektům nejrůznějšího charakteru. Co je k tomu vede, co jim dobrovolnictví dává, jak tato činnost změnila jejich pohled na svět a sebe sama? Dozvíte se v rozhovorech s několika dobrovolníky ve 22.10.

Pohádkový příběh o tom, že i když to s vámi ostatní mohou myslet dobře, nemusí to být dobré pro vás samotné, vyprávíme v neděli 20. prosince. Pohádku Hanse Christiana Andersena o dívence Malence, která se narodila v tulipánovém květu, vysíláme ve 14.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest