katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybírejte z našich pořadůVysílání Radia Proglas v týdnu od 18.1. 2016 do 24.1. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 19. ledna v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 21. ledna v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. ledna v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 24. ledna v 9.00 z duchovního centra v Brně-Lesné.

Další díl cyklu Islám-znamení doby pojednává o postoji katolické církve k islámu. Oficiálně se katolická církev k islámu vyslovila až ve 20. století v dokumentech II. vatikánského koncilu. Použitá vyjádření nás mohou dodnes překvapovat. Ve stejnou dobu vznikly ve Vatikánu také instituce určené pro dialog s jinými náboženstvími. Tento dialog se stále rozvíjí a v nedávné době přešel až do roviny empatie, kdy se církev ztotožnila s utrpením dnešních muslimů. Více uslyšíte v pondělí 18. ledna v 16 hodin.

V jedné brněnské škole se rozhodli učit děti jinými než klasickými metodami. Třeba matematiku podle Milana Hejného založenou na experimentech, vyvozování a logických úvahách, která děti moc baví. O tom, jak trochu jiná výuka probíhá a jaké má výsledky, budeme hovořit v úterním Kafemlýnku s datem 19. ledna v 9.30.

V městečku Khasuri v Gruzii vzniklo z iniciativy české Organizace pro pomoc uprchlíkům před pár lety Denní centrum pro seniory. Jeho fungování zajišťují peníze, získané z provozu přilehlého hostelu pro turisty. Nejen o seniorském centru, možnostech ubytování v hostelu, ale také o ne úplně idylických reáliích Gruzie si budeme povídat s Evou Kaličinskou v úterý 19. ledna ve 22.00).

Společnost pro ranou péči je nestátní organizace poskytující podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým nebo i s kombinovaným postižením. S vedoucí střediska Vladimírou Salvetovou naladíte rozhovor ve čtvrtek 21. ledna od 22.00.

Pražský Barrandov je velké a relativně nové sídliště, pro které stávající farní kostel na Zlíchově nevyhovuje ani kapacitou, ani svou polohou. Proto se připravuje výstavba nového kostela a komunitního centra. Vše o této plánované stavbě se dozvíte v pořadu Živě z Prahy v pátek 22. ledna od 9.30.

V roce 2014 se v České republice narodilo asi 108 tisíc dětí, z toho 8% předčasně, to znamená do 37. týdne těhotenství. S Lumírem Kantorem, předsedou České neonatologické společnosti a primářem Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc si budeme povídat zejména o péči o předčasně narozená miminka. Jednotkou intenzivní péče oddělení neonatologie olomoucké Fakultní nemocnice nás provede staniční sestra Věra Šibravová. Nalaďte si pořadu Mezi slovy v sobotu 23. ledna ve 22.10.

Kniha karmelitána Vojtěcha Kodeta Přežít nebo prožít mši svatou? poutavým způsobem přibližuje něco tak nesamozřejmě samozřejmého, jako je pro katolíky mše svatá. V několika kapitolách prochází jednotlivé části mše svaté a uvádí je do kontextu s Písmem svatým i učením a tradicí katolické církve. S knihou vás seznámíme v Knihovničce Proglasu v neděli 24. ledna ve 13.20.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest