katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 22.2. 2016 do 28.2. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 23. února v 18 hodin mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 25. února v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. února v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 28. února v 9.00 z duchovního centra v Brně-Lesné.

Během postní doby budeme pravidelně vysílat pobožnost křížové cesty. Můžete se k nám připojit každou středu a pátek v 15.05.

Člověk stojí nejvýše v hierarchii stvořených bytostí a proto je mu dána odpovědnost za svět. V tomto smyslu je křesťanství antropocentrické. Hovoří-li papež o moderním antropocentrismu, má na mysli člověka, který je přesvědčen, že je středem světa a všechno je mu podřízeno. Jaké jsou důsledky takového smýšlení? A jak můžeme nastoupit zpět správnou cestu? Dozvíte se v další části seriálu Laudato si´ v pondělí 22. února ve 22.00.

V úterý 23. února se v Kafemlýnku blíže seznámíme se speciálně českou pomocnou fyzioterapeutickou metodou. Jedná se o masáž molitanovým míčkem, kterou představí Jana Bláhová. Nebudou chybět upoutávky na knížky, soutěž a také recept. Poslouchejte od 9.30.

Papež František prohlásil rok 2016 Svatým rokem milosrdenství. A právě o milosrdenství se budeme bavit v postních Barvíncích s P. Jiřím Kaňou. V prvním dílu si vysvětlíme, co to je milosrdenství a na biblických příbězích ze Starého zákona si ukážeme, v čem milosrdenství spočívá. Naladíte v úterý 23. února v 16.00.

V letošním Roce milosrdenství a době oslav 200. výročí narození Dona Bosca ukáže pořad studia Vojtěch, jak vypadají konkrétní projevy milosrdenství ve dvou saleziánských střediscích v královéhradecké diecézi, a sice v Pardubicích a v Hradci Králové – Kuklenách. Poslouchejte v úterý 23. února ve 22.00.

Poutní chrám Jana Nepomuckého na Zelené hoře nad Žďárem nad Sázavou je mistrovským dílem stavitele Santiniho. Toto místo navštívíme, podíváme se na jeho historii, symboliku, duchovní přesah, ale i praktické důsledky toho, že se tato stavba plně vrátila církvi. V cyklu Mezi slovy uvedeme pořad s podtitulem Hvězda mezi hvězdami ve čtvrtek 25. února od 9.30.

Je pro křesťana možná společná modlitba s vyznavači mimokřesťanských náboženství? Odpověď hledáme s profesorem Ctiradem Václavem Pospíšilem ve čtvrtek 25. února ve 22.00.

Cyklus Postní variace nás ve třetí části zavede do doby, kdy Židé žili v zajetí v Babylonu. Král chtěl ke svému dvoru někoho z jejich královského rodu. Chtěl jim dopřát luxusní život. Ale vybraní mládenci v čele s Danielem o to nestáli. Rozhodli se jíst jen zeleninu a pít vodu. Aby neporušili Boží příkazy. Tento příběh se stal inspirací pro úvahu P. Petra Havlíčka, naladíte v pátek 26. února ve 22.00.

S Markem Orko Váchou hovoříme v pořadu Mezi slovy o fenoménu poutnictví jako analogii životní poutě člověka. Uslyšíte o svědectví drobných sakrálních památek v krajině, o skutečnosti, že příroda je Boží chrám. Zamyslíme se nad tím, jak příroda působí na člověka a naopak, a také se zastavíme nad slovy papeže Františka a jeho předchůdce Benedikta XVI., kteří vyzývají k ochraně životního prostředí jako Božího stvoření. Naladíte v sobotu 27. února ve 22.10.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest