katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 29.2. do 6.3. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 1. března v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 3. března v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. března v 18 hodin z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. března v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Během postní doby budeme pravidelně vysílat pobožnost křížové cesty. Můžete se k nám připojit každou středu a pátek v 15.05.

Noční linkou vás poslední únorový den budou provázet Marcela Kopecká a Hana Svanovská. Po čtyřech letech je rok 2016 rokem přestupným. Získali jsme tedy jeden den v roce navíc. V Noční lince proto otevřeme téma času. Jak s ním hospodaříte Vy? Daří se vám využít každé chvíle? Nebo naše životy ohraničují políčka diářů s přesně naplánovanými událostmi? O plynutí času a jeho vnímání se budeme bavit v pondělí 29. února od 22.30.

Jednou ročně se Svatý Kopeček u Olomouce, zóna ticha, promění ve velmi rušné místo. A nejde o přestupek. Připutovali totiž Romové, aby se společně modlili a následně to taky řádně oslavili. Poslechněte si naši reportáž z této pouti, již sedmnácté v pořadí. V úterý 1. března ve 22.00.

Ve Folklorním okénku ve středu 2. března od 16.55 nabídneme záznam pořadu Za nebeskou bránou, který byl uveden na Mezinárodním folklorním festivalu Strážnice v roce 2010. Tématem pořadu autorky Anny Hrčkové byli světci jako patroni, pomocníci a ochránci v období od Hromnic do svatého Jána.

Nadační fond Křídlení vznikl v říjnu 2014. Impulsem k jeho vzniku se stal devátý ročník projektu Advent plný andělů. K čemu slouží a komu prospívá? To se dozvíte z rozhovoru redaktora Antonína Žolnerčíka se zakladatelkou fondu Lucií Houthoofdtovou. Naladíte ve čtvrtek 3. března ve 22.00.

Život 90 - to nejsou jen služby pro seniory, ale i profesionální divadlo. O tom, proč Divadlo U Valšů v objektu ústavu mají, proč se jmenuje tak zvláštně a komu je především určeno, hovoří v magazínu Živě z Prahy jeho ředitel Jan Lorman a herečka Daniela Kolářová, která v titulní roli v jedné z inscenací vystupuje. Rozhovor poslouchejte v pátek 4. března od 9.30.

Almužna může mít hodně forem. Bible nás upozorňuje na to, že se jedná hlavně o dobré skutky vzbuzené soucitem k druhým. V takovém případě se almužnou stala i modlitba proroka Eliáše za mrtvého syna opuštěné vdovy. O tomto příběhu vypráví První kniha královská Starého zákona. Zaměříme se na něj také v postním cyklu Dotýkání světla v pátek 4. března ve 22.00.

V rámci pořadu Slyšte, lidé! uvedeme v sobotu 5. března už 27. díl občasníku Folkové naděje. V něm si představujeme jednak skutečné nové kapely a písničkáře z folku a příbuzných žánrů, jednak nové projekty už etablovaných muzikantů. Tentokrát si představíme například projekt Děti mezi reprákama, sólová alba Radka Bartoše a Marky Míkové, mezinárodní skupinu Mosskin nebo country písničkáře Libora Žílu – Tuláka. Naladíte v 19.15.

V Knihovničce si v neděli 6. března představíme knihu rozhovorů Petra Vaďury a salesiána a biblisty Ladislava Heryána Země bez obzoru. Vychází z rozhlasových úvah, které spolu oba vedli na Českém rozhlase v rámci pořadu Ranní slovo. Poslouchejte ve 13.20.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest