katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Velikonoční oktáv na vlnách ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 28.3. do 3.4. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 29. března v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 31. března v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Milí posluchači! V období velikonočního oktávu pro vás na Proglasu vysíláme každý den krátce po 15. hodině modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství, k níž vás zvou bratři pallotini ze Slavkovic u Nového Města na Moravě. Z našich dalších pořadů vybíráme:

„Silně na mě zapůsobilo setkání s lidmi v místních chudých čtvrtích, kde žijí velmi skromně, často opravdu ve velmi ubohých podmínkách.“ Tak vzpomíná na lednový Mezinárodní eucharistický kongres v Cebu na Filipínách českobudějovický biskup Vlastimil Kročil. Spolu s biskupem Janem Vokálem tam vedli českou delegaci. Celkově i v detailech otec biskup Vlastimil přiblíží 51. MEK v půlhodince českobudějovického studia Jan Neumann ve čtvrtek 31. března ve 22 hodin.

Jste varhaník, líbí se vám varhanní hudba nebo se o tento nástroj zajímáte? V tom případě si nenechte ujít Oktávu, týdeník o klasické hudbě, který v pátek 1. dubna přivítá varhaníka, pedagoga a diecézního organologa, prof. Václava Uhlíře, autora výpravné publikace Varhany královéhradecké diecéze. Nahlédneme nejen do bohaté historie varhanářství i varhanictví v diecézi, ale pan profesor nás seznámí i s různými zvláštnostmi a zajímavostmi týkajícími se varhan v diecézi. Dozvíte se například, jaké varhany jsou největší, nejmenší, nejstarší nebo které varhany si pan profesor nejvíce oblíbil. Nebudou samozřejmě chybět skvělé ukázky hry na některé ze zmíněných zajímavých varhan. To vše v Oktávě v 16.55.

Nové zrození – tak jsme nazvali časosběrný dokument o trojici katechumenů, který vznikl loni. Tři mladí lidé uvěřili a rozhodli se pro křest. Co je k tomu vede? Čím je Kristus oslovil? Jak na jejich rozhodnutí reaguje jejich převážné ateistické okolí? A jak toto rozhodnutí změnilo jejich život? Poslechněte si dokument z cyklu Mezi slovy v sobotu 2. dubna ve 22.10.

Příběh faráře Josefa Toufara, jeho vrahů a číhošťského zázraku se zprávami archeologa, antropologů a soudního lékaře o exhumaci a identifikaci těla P. Josefa Toufara. To vše najdete v nové knize publicisty Miloše Doležala Krok do tmavé noci. Knihu četla a o své dojmy se podělí redaktorka Proglasu Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 3. dubna ve 13.20.

Děti zveme v tomto týdnu k poslechu večerních pohádek. Už v neděli 27. března jsme otevřeli knížku kardinála Tomáše Špidlíka Profesor Ulipispirus a jiné pohádky. Každý den večer v 19 hodin se tak můžete těšit na jeden příběh z této knihy – například o smrčku, který zpíval, o třech kralevicích, o zázračném zrcadle, nebo o princezně Animě.
Březnový magazín Barvínku vás v úterý 29. března zavede historie – budeme putovat po místech, která jsou spojená se životem Karla IV. Kromě toho si zahrajeme hru Krycí jména a představíme nové dětské album Planety malého prince. Naladíte v 16 hodin.
A pro děti ještě jedno pozvání. V neděli 3. dubna ve dvě odpoledne otevřeme pohádkovou knížku Evy a Michala Skořepových Chytré pohádky z městské zahrádky. Připraveno je vyprávění o kočičí loupežnici.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest