katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 18.4. – 24.4. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 19. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 21. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 24. dubna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Jaký svět chceme předat, těm, kdo přijdou pro nás? To je podle papeže Františka klíčová otázka, bez níž naše ekologické snahy nepřinesou zásadní výsledky. Proč papež František hovoří o obecném dobru, mezigenerační spravedlnosti a solidaritě s chudými v kapitole o integrální ekologii? Na otázky bude hledat odpověď další díl cyklu Laudato si´ v pondělí 18. dubna ve 22 hodin.

Co pro vás znamená pojem "duchovní doprovázení"? Jaké jsou Vaše zkušenosti? A máte nějakou představu o tom, jak by měl takový "doprovázející" vypadat? Na Vaše příběhy se společně těší Hana Svanovská a Marcela Kopecká v Noční lince v pondělí 18. dubna od půl jedenácté večer.

Je puberta skutečně jen strašlivě nepohodlné období pro děti i rodiče? Jaký má smysl v životě a vývoji člověka a jak ji jako rodiče můžeme zvládnout? Těmto otázkám se bude věnovat Kafemlýnek v úterý 19. dubna od půl desáté dopoledne.

Psal se rok 1990 a Salesiánům byla z pověření místního biskupa Miloslava Vlka svěřena farnost Čtyři Dvory. Hned po příchodu se „rozjíždí“ nejen farní pastorace, ale i první kroužky, oratoře, herny a další aktivity začínajícího Salesiánského střediska mládeže v Českých Budějovicích. Od těch začátků do dneška uplynulo 25 let. Jak stále zůstat mladým nablízku tam, kde nás potřebují a očekávají – vyprávějí v úterý 19. dubna v deset hodin večer pracovníci střediska, dobrovolníci i děti a mladí lidé, kteří středisko navštěvují.

Cimbálová muzika Slavičan vznikla na sklonku roku 2000. Její vznik byl vyvolán potřebou oživení folklorních tradic města Slavičína a jeho okolí. Má za sebou desítky vystoupení a doprovází také dětský folklorní soubor Slavičánek. Slavičan zahraje živě v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 20. dubna. Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

Od pátku do neděle probíhá na Velehradě tradiční setkání vysokoškoláků nazvané Studentský Velehrad. Mezi mladé lidi zamíří i redaktoři Proglasu a nabídnou v pátek 22. dubna dvě hodiny živého vysílání z této akce. Uslyšíte rozhovory se studenty i osobnostmi, které na Velehrad přijely přednášet, a reportáže z dílčích bodů programu. Nenechte si ujít od 13.00 a pak od 16.00.

Lidé s těžkým mentálním postižením jsou celoživotně závislí na pomoci druhých, v naší zemi zpravidla institucí. Vylučujeme takto mentálně postižené z naší společnosti, nebo jim nabízíme jedinou a zároveň vyspělou pomoc? Můžeme si dovolit pečovat o ně doma? Tímto směrem se bude ubírat další beseda z cyklu Bez obav? Záznam uslyšíte v sobotu 23. dubna ve 22:10.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest