katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 25.4. – 1.5. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 26. dubna v 18 hodin mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 28. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v sobotu 30. dubna v 10.30 mši svatou s biskupským svěcením Mons. Tomáše Holuba z plzeňské katedrály sv. Bartoloměje, v neděli 1. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

V pondělí 25. dubna ve 22 hodin vás zveme k poslechu cyklu Laudato si´. Papež František se ve stejnojmenné encyklice obrací k politikům a navrhuje konkrétní změny, o něž by měli odpovědní činitelé usilovat. Je encyklika závazným dokumentem určujícím směr v konkrétních rozhodovacích procesech křesťana? Je katolický politik povinen vzít v potaz myšlenky encykliky ve výkonu své funkce? Nejednalo by se v takovém případě o nezdravé sbližování náboženství a politiky? Papež František nenavrhuje laciná řešení problémů v péči o společný domov. Východiska, která nabízí, s sebou nesou jisté nároky: úsporná opatření, odpovědné chování, apod. Je pravděpodobné, že když tyto nároky vznese politik, ztratí své voliče a riskuje tak svou politickou kariéru a vliv. Má tedy vůbec smysl taková řešení předkládat? Dozvíte se od církevního právníka Libora Botka.

V úterý dopoledne je připraven další Kafemlýnek, magazín pro maminky na mateřské a rodičovské dovolené. Alternativní způsoby vzdělávání mají u nás zelenou. Co dobrého mohou přinést a v čem naopak spočívá jejich úskalí, uslyšíme v rozhovoru s Janou Čevelovou z nově vznikajícího Institutu Montessori neboli základní školy s touto pedagogikou v Brně. Naladíte 26. dubna v 9.30.

Každý člověk má svou nezastupitelnou hodnotu. Někdo jako známá osobnost, někdo jako skromný a pokorný svědek vlastního přesvědčení. Otec Josef Čihák se zařadil do sboru služebníků oltáře královéhradecké diecéze výrazným způsobem. Nebyl to okázalý pastoralista a slovutný kazatel, ale poctivý venkovský farář, který se s vděčností skláněl před tajemstvím svého povolání a radoval se z něj i tenkrát, když musel zaměnit službu oltáři za lopatu na dole Tmaváku nebo za práce u brusu ve věznici Valdice. O otci Čihákovi se více dozvíte v pořadu studia Vojtěch v úterý 26. dubna ve 22 hodin.

Podruhé se letos v pořadu Oktáva budeme věnovat mezinárodnímu hudebnímu festivalu Pražské jaro. Naším hostem bude v pátek 29. dubna v 16.55 mladý dirigent Jiří Rožeň. Již potřetí je Debut Pražského jara věnovaný mladým dirigentům A Jiří Rožeň je bezpochyby jeden z největších českých dirigentských talentů posledních let.

V sobotu 30. dubna přenášíme mimořádně v 10.30 mši svatou s biskupským svěcením Mons. Tomáše Holuba z plzeňské katedrály sv. Bartoloměje. Kvůli této události se částečně mění i naše vysílací schéma – Hudební siesta začne ve 13.00, pořad Všimli jsme si ve 14.10.
V posledních letech policie vykáže z domovů každoročně přes 1300 osob, aby jim zabránila násilně ubližovat rodině. Je pravděpodobné, že takových násilníků bude mnohem více. Možná máte ve své blízkosti oběť domácího násilí a ani o tom nevíte. Jak těmto lidem, obětem i agresorům, pomoci? Jak je dostat zpět do běžného života společnosti? Uslyšíte v Bez obav? v sobotu 30. dubna ve 22.10.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest