katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 16.5. – 22.5. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 17. května v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 19. května v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. května v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 22. května v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné. Každý květnový čtvrtek od 17.30 navíc vysíláme májovou pobožnost.

Nejprve zveme k poslechu Proglasu všechny děti. Od pondělí 16. května do soboty 21. května vám bude večerní zíváček číst z knížky Hany Pinknerové Kuchyňské pohádky. Těšte se na vyprávění o lakomé cukřence, osiřelé skleničce nebo o tom, jak vypadá životní pouť brambory.

Pokud přemýšlíte, kam se nám ve výchově dětí poděl zdravý rozum, můžeme vám prozradit, že ho kousek do své nové knížky s názvem Hlavu vzhůru, rodiče! vložila autorka Milena Mikulková, která se dlouhodobě zabývá rodinným a vztahovým poradenstvím. O rodičovství, výchově a vztazích s ní bude mluvit Ivana Horáková, a to v rámci Kafemlýnku v úterý 17. května v 9.30.

Fotbaloví fanoušci by měli zbystřit v úterý 17. května od 16 hodin. Přímým přenosem vám totiž zprostředkujeme druhý poločas tradičního fotbalového zápasu mezi kněžími Čech a Moravy. Hraje se tentokrát ve Velimi u Kolína.

„A včil su já 70 ročků mládenec" si dal do záhlaví názvu koncertu zpěvák Václav Horák, rodák ze Želetic. Skromný, přátelský a vždy usměvavý člověk patří k jedněm z nejvýraznějších osobností současného sólového lidového zpěvu hanáckého Slovácka. Záznam z jeho vystoupení z listopadu 2014 v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! nabídneme ve středu 18. května za pět minut pět odpoledne. Václava Horáka doprovází cimbálová muzika Friška z Kyjova, kde hrají jeho vnuci David a Martin Vašulkovi.

Překladatel Hanuš Karlach se věnuje německo-jazyčné literatuře. Tuzemským čtenářům zprostředkoval díla E. T. A. Hofmanna, Adalberta Stiftera nebo Franze Werfela. Přeložil ale také knihu německého kardinála Reinharda Marxe, provokativně nazvanou „Kapitál“. Podle čeho si knihy vybírá, které má nejraději, a jaká úskalí musí jako překladatel překonávat, o tom budeme s Hanušem Karlachem hovořit v pořadu Živě z Prahy. V pátek 20. května v 9.30.

Čeští a moravští biskupové v rámci Roku milosrdenství připravili na naše požádání krátká zamyšlení nad jednotlivými skutky tělesného i duchovního milosrdenství. V každém dílu pořadu Chci milosrdenství vám nabídneme dvě z nich. V pátek 20. května ve 22 hodin hovoří kardinál Miloslav Vlk a Mons. Vojtěch Cikrle na téma Pohřbívat mrtvé a modlit se za ně i za živé.

U příležitosti 5. výročí úmrtí vzácné osobnosti, královéhradeckého arcibiskupa Karla Otčenáška, připravilo studio Vojtěch vzpomínkový pořad s rodnou sestrou otce arcibiskupa Annou Spudilovou a se středoškolskou profesorkou Marcelou Němečkovou, která strávila ve službě otci arcibiskupovi celých 25 let. Střípky vzpomínek veselé i vážné nám pomohou přiblížit, alespoň zčásti, tuto mimořádnou osobnost. Nechybí ani ukázky z archivu studia s hlasem otce arcibiskupa. Nalaďte si cyklus Mezi slovy v sobotu 21. května ve 22.10.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest