katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 6.6. do 12.6. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 7. června v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 9. června v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. června v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 12. června v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Třetí díl vzdělávacího cyklu Svaté královny vás znovu přenese do dávné doby počátků křesťanství. Svědectví o ní vydávají historické prameny a legendy. Církevní historik, profesor Martin Weis, vás s některými z nich seznámí. Přiblíží časy Neronova pronásledování křesťanů a vylíčí, jaká byla situace tehdejších otroků. Naladíte v pondělí 6. června v 16.00.

Nad pátou kapitolou encykliky Laudato si, která dává podněty politikům k celostní ekologii, se zamýšlíme v rozhovoru s poslancem Evropského parlamentu Pavlem Svobodou. Řeč bude například o souvislostech péče o životní prostředí a boje proti chudobě, o rozložení odpovědnosti mezi místní a globální úroveň politického rozhodování nebo o tom, nakolik je Františkova vize uskutečnitelná. Poslouchejte Proglas v pondělí 6. června od 22 hodin.

Znáte Ztracenou kapelu? Tato skupina už celých 35 let rozdává radost dětem i dospělým svými písničkami. U příležitosti tohoto jubilea jsme si ji pozvali do Barvínku v úterý 7. června v 16 hodin.

V pokračování cyklu studia Radim U se podíváme do Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou. Našimi průvodci budou členové školního parlamentu. Zaměříme se na atmosféru školy, programy, výuku i názory na aktuální problémy ve školství. Naladíte v úterý 7. června od 22 hodin.

Ve dnech 23. - 26. června se ve Strážnici - jako každoročně - koná Mezinárodní folklorní festival. Součástí jeho letošního 71. ročníku je také festival Dětská Strážnice. Jaké pořady vás v zámeckém parku na konci června čekají? Kdo vystoupí na festivalových podiích? Odpoví Folklorní okénko ve středu 8. června za pět minut pět odpoledne.

Dva zahraniční interprety přivítá tento týden hudební deník Jak se vám líbí. Jedním z nich je Attwenger, rakouské duo, které hraje ve složení akordeon a bicí. Pánové spolupracují už 26 let. Nejprve se zabývali svéráznými úpravami alpského folkloru, ale v současné době dávají přednost vlastní tvorbě. O revolučním potenciálu lidové hudby nebo o koncertech v Barmě budeme hovořit s bubeníkem Markusem Binderem ve středu 8. června v 19.15. V pátek 10. června v tutéž dobu nabídneme telefonický rozhovor s bretonským houslistou Jackym Molardem. Hovořit budeme o lidové hudbě Bretaně i o bretonském jazyce a jeho výuce ve školách, ale také o Molardově spolupráci s hudebníky z afrického Mali. Jacky Molard vystoupí v neděli 12. června v Praze na festivalu Respect se dvěma projekty – se svým vlastním kvartetem a dále se skupinou N’Diale, kterou tvoří právě muzikanti z Bretaně a z Mali.

Jaké byly okolnosti vzniku obrazu Božího milosrdenství a jaký je význam jeho symbolů? Proč Bůh lidem dává další speciální zjevení ujišťující o Božím milosrdenství? Jak se i na popud výzev papeže Františka stát prostředníky Božího milosrdenství? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v Dotýkání světla v pátek 10. června ve 22.00.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest