katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 13.6. do 19.6. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 14. června v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 16. června v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. června v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 19. června v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se právě v těchto dnech rozebíhá ve Francii, je hlavním tématem dětského magazínu Barvínek v úterý 14. června v 16 hodin.

Co je pro vás v manželství nejtěžší? Jak řešíte situace, kdy zastáváte každý jiný názor? Jakou zátěží prochází současná manželství? K tématu promluví psycholog Josef Zeman z manželské poradny Bethesda. Do pořadu s podtitulem Jak se mít krásně v manželství je možné zasílat sms dotazy – vysíláme v úterý 14. června v 9.30.

Litoměřické studio připravilo cyklus pořadů o Sudetech. V tomto slově se skrývá široká tematika, jíž se pokusí odkrýt Oldřich Doskočil, jenž se problematice dlouhodobě věnuje. První díly se věnují historii Sudet, osídlení vylidněných vesnic německými dělníky a jejich zodpovědnému kultivování adoptovaného kraje a také jejich odhodlání bojovat za kvalitu života, svobodu a záchranu českých spoluobyvatel a Židů v pozdějších dobách. Nalaďte si úvodní část v úterý 14. června v deset hodin večer.

Příznivce folkloru zveme k poslechu ve středu 15. června – za pět minut odpoledne u nás ve studiu vystoupí nadžánrová kapela Flair v čele s cimbalistou Janem Rokytou ml. Skladby i písně z jejich repertoáru vycházejí z moravské lidové tradice, tak trochu z Leoše Janáčka, z Bély Bartóka, ale i z odkazu karpatských hudců, budapešťských i bukurešťských Romů a v neposlední řadě i ze skladatelských kreací svého uměleckého vedoucího.

O den později vysíláme v rámci hudebního deníku Jak se vám líbí rozhovor s pražskou vokální skupinou TimbreTone. Skupinu založila Veronika Szutkowská po vzoru slavné švédské kapely The Real Group a její člen Morten Vinther se nyní na nahrávkách pražského souboru podílel. Minialbum skupiny TimbreTone Joy´s Immortality představíme 16.6. v 19.15.

P. Marián Kuffa se rozhodl věnovat svůj život těm nejpotřebnějším lidem, když ve Vysokých Tatrách přežil pád z dvaceti metrů při výstupu na Gerlachovský štít. Jak sám říká, podepsal bianko šek s tím, že Bůh může s jeho zachráněným životem naložit, jak chce. Tehdy ještě netušil, jaké to bude mít důsledky pro jeho život a životy těch, o něž pečuje. V malé obci Žakovce v Prešovském kraji se věnuje asi třem stovkám lidí, převážně bezdomovcům, násilníkům, vrahům a prostitutkám. Jak práce v Žakovcích začala a s jakým cílem zde pracuje? Podle odborníků je práce s vyloučenými lidmi tak vyčerpávající, že se odhaduje pouhých pět let, než pomáhající zcela vyhoří. Pater Kuffa se lidem bez domova věnuje nepřetržitě už 22 let. Co mu dává sílu k práci? Jak je pro něj těžké nalézat v těchto lidech Krista? Litoval někdy, že dal Bohu takový slib? Co je podle něj pro život křesťana nejdůležitější? Poslechněte si exkluzivní rozhovor v pořadu Mezi slovy v sobotu 18. června ve 22.10.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest