katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Výběr z našeho programuVysílání Radia Proglas v týdnu od 15.8. do 21.8. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 15. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 16. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 18. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. srpna v 18.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v neděli 21. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Osmou část seriálu Ze sudetského sudu beze studu odvysíláme v pondělí 15. srpna ve 22 hodin. Řeč bude o záboru českého pohraničí Němci v roce 1938, kdy jen z celých severozápadních Čech utíkalo 122 tisíc Čechů, 18 tisíc antifašistů a 15 tisíc Židů. Těžké chvíle prožívali také manželé z židovsko-německých manželství. Hlavními postavami našeho povídání bude koncertní mistryně ve hře na housle Aurélie Kratochvílová a Albert Walter.

Kafemlýnek v úterý 16. srpna nabídne další přednášku o výchově – tentokrát uslyšíte o dětech v předškolním věku, o tom, jak je učit hranicím, pravidlům chování a udržování pořádku. Dozvíme se, jaký je rozdíl mezi rodičovským kázněním a tvrdostí a jakým způsobem vytvářet u dítěte pozitivní sebeobraz. Také se zastavíme nad knižní novinkou Zázraky se opravdu dějí z pera řeholnice Bridge McKenna. Poslouchejte v 9.30.

Hudební deník Jak se vám líbí vysíláme každý všední den v 19.15. Jeho hostem bude ve středu 17. srpna slovenský písničkář Peter Janků. Věnovat se budeme jeho nového albu Kalendár nádeje, na němž prostřednictvím písní popisuje svůj přerod z autora protestsongů v člověka, který svou tvorbou oslavuje Boha.

Ve středu 17. srpna od 22 hodin vysíláme živě z křesťanského multižánrového festivalu UNITED ve Vsetíně. V pátek 19. srpna od 9.50 přineseme z této akce přímý přenos jedné části programu. Na festivalu vystoupí například Tretí den, Divine Attraction, Sima Martausová, Adonai, ESPÉ a další.

K památníku Johanna Gregora Mendela, opata augustiniánského kláštera na Starém Brně a zakladatele genetiky, se můžete vydat ve čtvrtek 18. srpna ve 22 hodin. Jeho rodný dům v Hynčicích u Oder na Novojičínsku byl prohlášen kulturní památkou a po nedávné rekonstrukci se stal muzeem s expozicí o Mendelově životní cestě. V současnosti zde probíhají koncerty, výstavy, školení i semináře pro studenty.

Letošní Mezinárodní hudební festival Lípa Musica slaví 15 let od svého založení. Se zakladatelem Martinem Prokešem hovoříme v Oktávě v pátek 19. srpna v 16.55. Lípa Musica letos navštíví 16 měst a realizuje 22 projektů.

Spisovatelka a rozhlasová redaktorka Milena Štráfeldová ve své knize beletristickým způsobem zpracovává příběh české teoretičky umění, pedagožky, a také konvertitky ke katolictví Růženy Vackové (1901-1982). Ta byla v červnu 1952 odsouzena v procesu Mádr a spol. za vyzvědačství a velezradu na 22 let do vězení. Kniha je prozatím nejpodrobnějším zpracováním statečného a pohnutého osudu této výjimečné české intelektuálky. Představíme si ji v Knihovničce Proglasu v neděli 21. srpna ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest