katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z nabídky Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 26. 9. do 2. 10. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 27. září v 18.00 mši svatou z radia Lumen, ve středu 28. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově, ve čtvrtek 29. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli
2. října v 9.00
mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

V pondělí 26.9.2016 v 22.30 zveme k poslechu Noční linky na téma Žehnám. Žehnáš? Žehnáme! O tom, která žehnání jsou vyhrazena knězi, jáhnovi a která jsou určena rodičům nebo kterémukoli pokřtěnému. Na Vaše SMS a telefonáty se těší ředitel Proglasu P. Martin Holík.

Máte také pocit, že elektronická média u vás doma jsou nejčastější příčinou roztržek? Co přinášejí a také o tom, co berou našim dětem si budeme povídat se salesiánem Liborem Všetulou. Salesiáni v Brně založili Mediální školu pro mládež a kromě toho připravují přednášky pro zájemce třeba z řad rodičů dětí. Mobil, tablet, počítač se staly častými společníky dospělých a také dětí. Někteří prohlásí: děti nezlobí, jsou hodné, ony se tak zabaví. Je to ale dobrá zábava? Co se děje ve světě dítěte, které často hraje na elektronických zařízeních? Současně nabídneme burzu koníčků a zálib, kterým se vaše děti mohou věnovat. Naladíte v Kafemlýnku v úterý 27. září v 9.30.

Asi málokdo si představí něco konkrétního, když se řekne Itibo. Vysvětlí nám to pan Aleš Bárta, který zavítal do našeho studia z nedalekých Pardubic. Je to zdravotník a zároveň manažer zdravotnického zařízení v africké Keni. V zajímavém vyprávění se dozvíte, co vše zde pan Bárta dělá, jaká dobrodružství zde prožívá, a také například uslyšíte zhudebněnou modlitbu Otče náš ve svahilštině, místním jazyce. V závěru pořadu vystoupí také Nikola Pechalová, zakladatelka spolku Bethany, která nám poví, proč přijela do studia Vojtěch společně s panem Bártou a jak spolek Bethany souvisí s naším vyprávěním. Uslyšíte v úterý 27.9.2016 v 22.00.

Ve středu 28.9.2016 v 10.00 – mimořádně zařazujeme duchovní vzdělávací pořad s církevním historikem Prof. PaedDr. Martinem Weisem, Th.D. Církevní dějiny v zrcadle času II (1870-1945)
V pořadu se ohlédneme za dvěma oslavami významnými pro naši zemi v domácím i zahraničním kontextu: Katolíci v období první republiky oslavili svatováclavské milenium - tisíc let od úmrtí patrona české země sv. Václava a katolický sjezd. Obě proběhly r. 1935. Dozvíte se v čem byly tyto události pro naši zemi významné a jak je hodnotí prvorepublikový politik Karel Kramář.

Papežská misijní díla podporují nejen dospělí, ale velkou roli zde hrají i děti, které se po celé republice sdružují v "Misijních klubkách". Vyvrcholením jejich celoroční činnosti bývá Misijní kongres. Letos jej bude hostit středočeský Nymburk. Nejen o kongresu budeme hovořit se sestrou Angelikou Pintířovou. V pořadu Živě z Prahy v pátek 30. září v 9.30.

Vydání týdeníku Slyšte, lidé! jsme nazvali Ve stínu velkých národů. Budeme si v něm pouštět nahrávky 11 interpretů, kteří budou zastupovat jedenáct menšinových národů, národností nebo etnických skupin napříč Evropou. Těšit se tak můžete například na hudbu Basků, Bretonců, severských Sámů, kočovných travellerů, Rusínů nebo Lužických Srbů. Vysíláme v sobotu 1. října v 19.15.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest