katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 31. 10. do 6. 11. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. listopadu v 18.00
mši svatou za zemřelé posluchače ze studia Proglasu, ve středu v 18.00 mši sv. z kostela Všech svatých v Litoměřicích, ve čtvrtek 3. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

V devátém díle duchovního vzdělávacího pořadu 1950+ zařazujeme další muslimskou zemi. Na rozdíl od předchozích ale nepatřila pod Osmanskou říši. I přes výrazné snahy o modernizaci společnosti se však nesnažila o demokratizaci podle západního vzoru. Většinu obyvatel Afgánistánu tvoří paštúnské etnikum, které neúspěšně usilovalo i ve 20. století o samostatný Paštúnistán. Do světových moderních dějin se však Afgánistán zapsal především válkou se Sovětským svazem a vznikem teroristické organizace Al-Káida. V pondělí 31. října v 16.00.

Za měsíc končí Svatý rok milosrdenství. Jeho ústředním tématem jsou skutky tělesného a duchovního milosrdenství. Pojďme se rozpomenout na dobrodiní, které nám bylo někým prokázáno a podělme se o to mezi sebou v pondělí 31. října v 22.30 v Noční lince s Pavlem Mikšů.

Jak vysvětlit dětem, proč katoličtí křesťané slaví "Slavnost všech věrných zemřelých" a "Svátek Všech svatých" jinak než v anglosaských zemích Haloween. Spolu s katechetkami z Katechetického Centra brněnského biskupství Ritou Konzalovou a Karolínou Kolářovou představíme katechetický projekt "Vstupy do škol", který tohle téma řeší a dozvíme se, jaké jsou zkušenosti ze škol. V úterý 1. listopadu v 9.30 v Kafemlýnku s názvem Dušičky nebo Haloween?

Kněžský seminář ve Vidnavě založil roku 1899 vratislavský biskup Georg Kopp. Podrobně o historii této instituce hovoří v pořadu ostravského studia Hedvika historik Mons. Jan Larisch, Th.D. ve čtvrtek
3. listopadu v 22.00.


V Měrovicích žije početná romská komunita. Jsou převážně křesťany. Před rokem také v měrovickém kostele sv. Bartoloměje nechali instalovat vitráž s vyobrazením prvního romského blahoslaveného Zefyrina Giméneze Mally. Většina z nich o něm před tím neslyšela. Osobnost bl. Zefyrina pro své farníky objevil P. Pavel Ryšavý. Uslyšíte ze studia Radim v úterý 1. listopadu v 22.00.

Svaté brány milosrdenství. K našemu životu patří užívání symbolů. Také v naší víře jim patří důležité místo. Zkušenost v duchovním životě ukazuje, že je přínosné, když symboly, kterých užíváme, občas znovu více promyslíme, pozastavíme se nad nimi, abychom neupadli do povrchnosti a rutiny. Papež František vyhlásil Rok milosrdenství a zvýraznil symboliku svatých bran tím, že stanovil jejich zřízení také v jednotlivých diecézích. Karmelitán pater Gorazd Cetkovský z kláštera v Kostelním Vydří, kde svatá brána je, se v tomto dílu cyklu Dotýkání světla s posluchači podělí o několik myšlenek, které mu pomohly tomuto symbolu porozumět a oblíbit si ho. V pátek 4. listopadu ve 22.00.

Ve své nové knize Tváří v tvář zemi vychází kněz a přírodovědec Marek Orko Vácha především
z encykliky Laudato si papeže Františka. Pro autora je to zároveň výzva zamyslet se nad současným
tzv. "střetem kultur". Naladíte v neděli 6. listopadu v 13.20 v Knihovničce.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest