katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radi Proglas - tipy na naše pořadyVysílání Radia Proglas v týdnu od 12. 12. do 18. 12. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 13. prosince v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače ze studia Proglasu, ve středu 14. prosince v 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 15. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v sobotu 17. prosince v 7.00 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli
18. prosince v 9.00
mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (světla), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (radostný), sobota 20.30 (radostný).

Na území současné Ukrajiny se před staletími nacházela Kyjevská Rus. Později oblast zabrali hlavně carské Rusko a Rakousko Uhersko. Roku 1917 po pádu ruského carství vyhlásila Ukrajina nezávislost. Po náporu ruských bolševiků ale brzy Ukrajinská lidová republika zanikla. Tak začala na Ukrajině sovětská éra. Samostatného státu se tato země dočkala až v roce 1991. Více uslyšíte v pořadu 1950+ v pondělí 12. prosince od 16.00 .

Večerní pohádku – Betlém je mezi námi uslyšíte každý den od úterý 13. prosince vždy od 19.00 . Připravili jsme pro vás adventní příběhy ze života kluka Fabiána podle kalendáře časopisu Duha. Poznáte jeho rodinu i školní třídu - kamarády, prarodiče i spolužáky. Původní text pro vysílání Radia Proglas připravila Irena Kintrová.

V úterý 13. prosince v 16.00 navštívíme Soukromou základní uměleckou školu dr. Lidinské v Berouně, která zvláštním způsobem rozvíjí fantazii a tvůrčí schopnosti svých žáků. O každoročním festivalu Mazec , na který škola připravuje vlastní písničky z tvůrčí dílny žáků a jejich rodičů, se budeme bavit nejen s pedagogy, ale i s žáky školy.

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích je švýcarským typem domova, kde v čele zařízení stojí manželský pár, který je neměnnou jistotou umístěných dětí. O možnostech poskytnout rodinný život dětem s vážnějšími formami postižení i multihandicapy hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s ředitelkou domova Renátou Filatovou. Uslyšíte ve čtvrtek 15. prosince ve 20.15 .

Dnešní společnost je se svým životním stylem neustále vytížená. Stres a napětí na vás dýchá na každém kroku? A tak trochu zpomalte a začněte relaxovat. Třeba poslechem nádherných orchestrálních melodií v podání našich špičkových dechových kapel. Pojďte s námi strávit předvánoční atmosféru ve světě orchestrálních polek, valčíků, waltzů, slow nebo tang. Ve čtvrtek 15. prosince v pořadu Hrajte, kapely! za pět minut pět .

Z cyklu Pouštní krize uvádíme další díl v pátek 16. prosince v 20.15 . Mojžíš, když viděl Izraelity, jak křepčí před zlatým býčkem, rozbil desky Zákona. Lid byl potrestán a kál se. Proto Bůh vyzval Mojžíše podruhé, aby vyšel na horu Sinaj. Zvláštní je, že tentokrát se o kamenných deskách nehovoří jako o díle Božím. Co se změnilo? Ani Bůh nenadiktoval Mojžíšovi celé Desatero, zdá se. Za pozornost však stojí i slova, která o sobě sám Hospodin říká. Například jeho trestání viny do čtvrtého pokolení. Že by uznával kolektivní vinu?
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest