katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 26. 12. 2016 do 1. 1. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 26. prosince v 9.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, v úterý 27. prosince v 18.00 mši svatou přenos radia Lumen z baziliky svatého Kříže v Kežmarku, ve středu 28. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, ve čtvrtek 29. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v sobotu 31. prosince v 16.00 mši svatou na poděkování Bohu z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v neděli 1. ledna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Jana Nepomuckého v Plzni - Borech

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V tomto týdnu vysíláme také modlitbu radostného růžence – v pondělí v 18.00, úterý ve 22.30, středa v 18.00, pátek 22.30, sobota 20.30.

Lehce vánočně laděný pořad studia Vojtěch o Katolické asociaci nemocničních kaplanů a o vánocích v nemocnici nám představí nejprve organizaci katolické asociace nemocničních kaplanů a ve druhé polovině niternější pohled na práci nemocničního kaplana. Uslyšíte v úterý 27. prosince v 20.15.

Nohama na zemi. Lze spojit svět mladého věřícího člověka a otce od rodiny se světem showbyznysu? Rozhovor s Ondřejem Málkem, který je členem populární skupiny Jelen, pro vás připravila redaktorka Radia Proglas, Kateřina Hrušková. Více Mezi slovy v úterý 27. prosince v 21.20.

Dr. Jiřina Hánová je přední česká betlémářka, která se zaměřuje hlavně na lidové betlémy. Je autorkou či spoluautorkou řady publikací, které se věnují tomuto fenoménu. V její soukromé sbírce najdeme betlémy ze všech koutů světa. Ve Folklorním okénku ve středu 28. prosince od 16:55 vám nabídneme rozhovor
o historii a vývoji betlémářství u nás i v Evropě
a také o jejím osobním vztahu k betlémům. Rozhovor natočil plzeňský redaktor Pavel Říha v rokycanském Muzeu Doktora Bohuslava Horáka na výstavě mapující část její soukromé sbírky. Pěkné vánoční povídání doplní české lidové koledy v podání kapely Úsměv
z Horní Břízy a jejich zpěváků - Věrou Bláhovou-Rozsypalovou, Terezou Leščinskou, Václavem Dolejšem, Václavem Švíkem a dalšími.

Ve čtvrtek 29. prosince od 20.15 uslyšíte, jak pro kapli v Cehnicích na Strakonicku navrhl a vyrobil oltář ve stylu selského baroka umělecký truhlář, řezbář a restaurátor Jiří Rössler. Seznamte se s ním – s Jiřím Rösslerem. A nakonec i s „jeho“ oltářem.

Simona Šaturová je vynikající sopranistka, rodačka z Bratislavy. Zde absolvovala svoje první studia, aby pak pokračovala ve studiích v Praze, Vídni a Amsterdamu. Vystupuje na předních operních scénách v Evropě i ve světě. V její diskografii najdeme též adventní a vánoční skladby na CD s názvem Gloria a
z něj si budeme hrát v poslední Oktávě roku 2016 v pátek 30. prosince za pět minut pět. Přičemž paní Šaturová bude jejím hostem.

Na přelomu roku vysíláme v Komentáři týdne zamyšlení olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera. Naladíte v sobotu 31. prosince v 7.30 a 18.50.

Silvestr na centrech mládeže. Na povánoční období a na přelom roku se do diecézních center mládeže sjíždí stovky mladých lidí prožít konec roku ve společenství, ale i s Bohem. V sobotu 31. prosince v 18.15 navštívíme centra mládeže Vesmír, Příchovice, Ktiš, Osovou Bitýšku a v Rajnochovicích a zjistíme, jak na těchto místech probíhá letošní Silvestr a proč jej mladí tráví zrovna tímto způsobem.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest