katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 16. 1. do 22. 1. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 17. ledna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátele Proglasu, ve středu 18. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, ve čtvrtek 19. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. ledna v 18.00 mši svatouz kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 20. ledna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně – Lesné.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Naděje pozemské a naděje věčné. Náš život někam směřuje. Ale jak říká apoštol Pavel, zde "ještě nevidíme tváří v tvář". Veškeré věci, ke kterým se v tomto porušeném světě upínáme a o něž usilujeme, jsou nedokonalé a jednoho dne zmizí. Jak přijmout skutečnost, že pozemské naděje nemohou být nikdy plnohodnotně naplněny a ty věčné jsou pro nás někdy příliš abstraktní a navíc "závisí" na naší závislosti na Boží milosti? Na Vaše příběhy a zkušenosti s nadějemi pozemskými i věčnými se těší redaktorka Hana Svanovská v Noční lince v pondělí 16. ledna ve 22.30.

Co taková linka důvěry pro děti obnáší? Na jednom konci zvedne sluchátko či mobil dítě v tísni, na druhém konci čeká skupina lidí, která ho vyslechne a přemýšlí o pomoci. S jakými potížemi se děti na Modrou linku nejčastěji hlásí a jakou pomoc mohou díky ní dostat? Rozhovor s lidmi z Modré linky Bohunkou Horskou a Barborou Šímovou připraví Adriana Růžičková. V Kafemlýnku v úterý 17. ledna od 9.30.

Pořad Vítejte senioři navštíví (dnes již také senior) RNDr. Jan Filipenský, který byl v letech 2005 až 2009 velvyslancem v konžské Kinshase. V rozhovoru s redaktorkou Klárou Beránkovou bude povídat o tom, co vše již v životě prožil, ale i na co se těší a co má v plánu. Ve středu 18. ledna v 9.30.

V průběhu Týdne modliteb za jednotu křesťanů přineseme živě vysílanou debatu emeritního plzeňského biskupa Františka Radkovského, delegáta České biskupské konference pro ekumenismus, a předsedy Ekumenické rady církví Daniela Fajfra z Církve bratrské. V průběhu vysílání z pražského studia Kristián budeme číst i dotazy a postřehy posluchačů zaslané e-mailem, SMS zprávou nebo komentářem na Facebooku. Poslouchejte pořad Všimli jsme si v pátek 20. ledna od 16 hodin, případně záznam v sobotu 21. ledna v 11.05.

Ve světě fantasy a evangelia. Kniha italského autora Paula Gulisana je jakýmsi průvodcem po životě a díle známého britského spisovatele 20. století C. S. Lewise, to vše především s ohledem na křesťanské prvky v jeho díle. Gulisano uvěřitelným a čtenářsky stravitelným způsobem rozebírá známá i méně známá Lewisova díla bez použití nezáživného literárně-vědného žargonu nebo planého moralizování. Nad přínosem publikace z nakladatelství Paulínky se pozastavuje redaktorka Hana Svanovská. V neděli 22. ledna v 13.20 v Knihovničce.

Farář pro celou vesnici. Člen řádu premonstrátu P. Vít Červenka slouží nejenom své farnosti, ale ve spolupráci s obecným zastupitelstvem vytváří příznivé klima pro Boží požehnání. Uslyšíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 22. ledna v 17.00.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest