katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 30. 1. do 5. 2. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 31. ledna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, ve čtvrtek 2. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně , v sobotu 4. února v 13.45 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Morální panika a dehumanizace je název dalšího dílu vzdělávacího cyklu Jak rozumět médiím. Kromě šíření informací či kultury dokáží média šířit i méně příjemné, někdy i nebezpečné obsahy. Mezi ně patří i morální panika. O jejím vytváření a šíření a souvislostech s dehumanizací - tedy znelidšťováním lidí zobrazených v médiích - přednáší MgA. Jan Motal, Ph. D., který se na brněnské Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity zabývá také žurnalistickou etikou. Uslyšíte v pondělí 30. ledna v 16.00 .

O stavbu kamenného hospice Mezi stromy na Vysočině usiluje Spolek pro hospic od roku 2015. Vyrůst by mohl v atraktivní lokalitě v Jihlavě na Lesnově. Vysočina je jedním ze dvou krajů ČR, který kamenný hospic ještě nemá. Na Vysočině však existuje dobře fungující síť domácích hospiců. Zajímá nás, zda je tedy kamenný hospic vůbec potřebný. Nebudou si tyto dva typy služeb konkurovat? Nebo projekt naopak počítá se vzájemnou spoluprácí? Jak vlastně vznikl nápad postavit na Vysočině kamenný hospic? Jedná se o aktivitu spolku, nebo reaguje na poptávku z řad veřejnosti? A jak se k záměru staví krajští a městští zastupitelé? Snahou hospicového hnutí je mimo jiné osvěta v oblasti smrti a umírání. S psychoterapeutkou Ludmilou Novotnou, která prošla výcvikem v logoterapii a existenciální analýze, se dotkneme i tohoto tématu. Jaký je její názor na tzv. milosrdnou lež v případě negativní prognózy onemocnění pacienta? Je lhaní svým příbuzným o zdravotním stavu dobrým nápadem? Jak by lékaři měli se svými pacienty o nepříznivých prognózách hovořit. Naladíte opětv pondělí 30. ledna od 20.15 .

Západně od Filipovic, v hlubokém údolí Melčského potoka, leží poutní místo zvané Maria Talhof . Malá kaplička zde byla postavena v 18. století na poděkování za zázračné uzdravení děvčátka. V závěru 19. století zde byla zbudována dřevěná kaple zasvěcená Panně Marii. Za totality poutní místo zaniklo, ale roku 1996 bylo obnoveno. Nově zde nalezneme tzv. lurdskou jeskyni. Redaktor Antonín Žolnerčík místo navštívil a k mikrofonu si pozval duchovního správce farnosti P. Petra Keraka a paní Marii Lebedovou, která o poutní místo pečuje. Více ve čtvrtek 2. února ve 20.15 .

Marie Elekta je zakladatelkou pražského kláštera karmelitánek. O jejím životě jsme se bavili se sestrou Miladou ze stejného kláštera. Další díl cyklu Dotýkání světla naladíte v pátek 3. února ve 20.15 .

Polskému městu Wroclaw, česky Vratislav, se přezdívá Květ Evropy . Věděli jste, proč tomu tak je? A proč se po celé Vratislavi objevují sošky trpaslíků? Vydejte se v sobotu 4. února od 22.10 na procházku po tomto stověžatém městě, které v uplynulém roce bylo evropskou metropolí kultury, společně s redaktorkou Alžbětou Havlovou. Městem vás kromě průvodce Wojciecha provede také mladá překladatelka Natálie, která zde žije, a o Vratislavi píše blog a webovou stránku – www. kvetevropy.cz

Generální vikář brněnské diecéze Mons. Jiří Mikulášek slaví 75. narozeniny. Představíme si jej i jeho úřad v pořadu z cyklu Křesťan a svět v neděli 5. února v 17.00 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest