katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - tipy na pořadyVysílání Radia Proglas v týdnu od 3. 4. do 9. 4. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 4. dubna v 18.00 mši svatou z brněnského studia za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 6. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 9. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci

Ve středu a v pátek po 15. hodině zveme k modlitbě křížové cesty .

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00 .

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Není sporu o tom, že média na své diváky a čtenáře mají určitý vliv, spoluutvářejí jejich názory a postoje. Předmětem sporu odborníků i konzumentů médií je ovšem míra mediálního vlivu a podíl dalších sociálních a kulturních faktorů, jako je například rodinné zázemí, společenské postavení, vzdělání apod. O účincích médií z pohledu publika a o problémech spojených s výzkumem publik bude mluvit Mgr. Jakub Macek, Ph.D. z brněnské Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. V pondělí 3. dubna v 16.00 .

V pořadu brněnského studia, který souvisí s opětovným vyhlášením známé proglasové soutěže Poznejte světce , připomeneme osobnosti měsíce března. Když svatí pochodují, vysíláme v pondělí 3. dubna od 20.15 .

Při návštěvě Zákřova se zaměříme na místní tragédii z jara roku 1945. Těsně před osvobozením zde před ústupem nacistických vojsk bojoval jeden prapor Vlasovců. Jejich úkolem bylo zneškodnit místní úspěšné partyzány. Opilí a demoralizovaní Vlasovci však udělali zátah mezi civilisty, zatkli nevinné muže a 19
z nich mučili a upálili. Zákřovskou tragédii si zde připomínají lidé dodnes. Ze studia Radim si ji připomeneme v úterý 4. dubna od 20.15 .

Pod hlavičkou Nadace Charty 77 a Konta Bariéry působí i projekt SENSEN - Senzační senioři , který propojuje seniory z celé České republiky. O jeho náplni, cílech a programech budeme hovořit s Kateřinou Sodomkovou. Ve středu 5. dubna v 9.30 .

Ve dnech 7. – 9. dubna se v Boskovicích bude konat první ročník mandolínového festivalu . Jeho organizátor Martin Krajíček , sám výborný hráč na mandolínu, nám představí jednotlivé účinkující
i celkovou koncepci festivalu. A prozradí i něco o svých plánech do budoucna. Ve středu 5. dubna v 19.15 .

Poutě na Kalvárii mají už více než dvěstěletou tradici. Po druhé světové válce bylo hned v září 1945 pořádání poutí obnoveno. Ovšem po roce 1950 byly poutě zakázány, krátce byly obnoveny jen v letech 1968 až 1970. Veřejné poutě na Slezskou Kalvárii pak znovu začaly až po revoluci od roku 1990. Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikrofonu pozval duchovního správce hradecké farnosti P. Mgr. Marcina Stanislawa Kierase a kronikáře Martina Sosnu. Do Hradce nad Moravicí se vydáme ve čtvrtek 6. dubna v 20.15 .

S entomologem P. RNDr. Matúšem Kocianem budeme hovořit o probouzejícím se jaru . O tom nejdrobnějším živém stvoření. Pořad Vítání jara naladíte živě z Prahy v pátek 7. dubna v 9.30 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest