katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Pořady Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 22. 5. do 28. 5. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 23. května v 18.00 mši svatou z radia Lumen, ve čtvrtek 25. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu v 10.15 mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně – Pouť křesťanských médií, v neděli 28. května v 9.00 mši svatou z duchovního centra Brno – Lesná.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a k májové pobožnosti.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V šestém pořadu vzdělávacího cyklu Dějiny křesťanského výtvarného umění nás prof. Jan Royt seznámí s charakteristickými rysy křesťanského umění gotiky ve Francii, která je místem jejího zrodu. V pondělí 22. května v 16.00.

Arcidiecézní centrum pro mládež v Praze nabízí řadu akcí pro mladé lidi. Od víkendových setkání, přes různé kurzy určené třeba snoubencům, až po duchovní obnovy nebo letní tábory. O aktuálním dění nás budou informovat ředitel centra P. Vojtěch Smolka spolu s Lukášem Matysem. Ve čtvrtek 25. května od 20.15 .

Národní buditel a Jiráskův hrdina. Pořad představí národního buditele a vlasteneckého kněze otce Josefa Regnera , který byl mimořádně pokrokovou a vzdělanou osobností své doby. Byl hlavní postavou Jiráskova románu U nás a rovněž přítelem Boženy Němcové a kněžny Zaháňské. Mimo jiné propagoval včelařství, sadařství, zakládání štěpnic a vypracoval podrobnou kritiku tehdejšího školského systému. V úterý 23. května od 20.15 .

O pouti Jana Duška , pacienta s roztroušenou sklerózou, který na invalidním vozíku právě putuje do Compostely , uslyšíte v pořadu Vítejte, senioři! ve středu 24. května v 9.30 .

V pátek 26. května od 20.15 si bude Marek Chvátal povídat s P. Jaroslavem Filkou o poutních místech, o kterých se zatím církev definitivně nevyjádřila, zda na nich opravdu došlo k nadpřirozenému zjevení. Šance na církevní uznání na Turzovce , Garabandalu a Medžugorje se hodně liší. Např. v Medžugorje se církev ani oficiálně vyjadřovat nemůže, protože ke zjevením má stále docházet. V případě Garabandalu zase různé komise v průběhu desítek let došly k závěru, že tam nelze prokázat nadpřirozené zjevení.

Farní kroniky ukrývají tajemství církve. Na příkladu Velkomeziříčské farnosti o nich hovoří historik
a archivář PhDr. Jaroslav Mrňa . Více Živě z Prahy v pátek 26. května v 9.30 .

Bratr Milan Doleček je členem řádu Nejmenších bratří svatého Františka z Pauly. V klášteře ve Vranově u Brna se kromě modlitby a poutníkům věnuje také výtvarnému umění. V neděli 28. května v 17.00 .

Jidáš , příběh o touze, osamění a zradě a současně obraz neklidné podoby Izraele přelomu padesátých
a šedesátých let, vychází v téměř třiceti jazycích a je jedním z nejpůsobivějších děl Ozovy dlouhé tvůrčí dráhy. Nad nejnovějším románem Amose Oze se společně zamýšlejí redaktorka Hana Svanovská a literární vědec Jiří Trávníček. V neděli 28. května ve 13.20 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest