katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 29. 5. do 4. 6. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 30. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 1. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a k májové pobožnosti.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

Hosty Kafemlýnku budou manželé Radanka a Evžen Mikolajkovi z Českého Šternberka. Budeme mluvit o tom, jakými způsoby může být modlitba součástí rodinného života. Evžen Mikolajek na podnět kněze napsal svoje zkušenosti do knížečky " Modlitba rodin není žádná věda", kterou představíme spolu s dalšími dvěma novinkami s duchovní tématikou. V úterý 30. května v 9.30.

Před rokem slavila naše hitparáda Kolem se toč svých tisíc završených kol na festivalu Hradecký slunovrat v Hradci nad Moravicí u Opavy. I letos bude program tohoto festivalu souviset s naším vysíláním – představí se na něm Vladimír Merta jako nejúspěšnější interpret naší hitparády za rok 2016 a také Martin Trchová, vítězka ankety naší ankety o Album roku. Kromě toho se v Hradci představí například Katarzia ze Slovenska, polští Vołosi, Priessnitz nebo Bratři Orffové. Více o festivalu prozradí jeho ředitel Vašek Müller. Ve středu 31. května v 19.15.

První část Čtení na pokračování – V ringu s Bohem uslyšíte ve čtvrtek 1. června v 11.05. Slavný francouzský boxer Tim Guénard (*1958) vypráví o své dramatické cestě za láskou a odpuštěním. Když mu byly tři roky, opustila ho matka. Otec začal pít a chlapce týral. Pětiletého ho odvezli do nemocnice a po nějakém čase umístili do pěstounské péče jedné venkovské rodiny. Kvůli nespravedlivému obvinění byl v dospívání umístěn do polepšovny, kde zažil další šikanu. Velmi strádal nedostatkem lásky, což v něm vyvolalo nenávist k celému světu. Po čase z ústavu utekl a rok živořil jako dítě ulice v Paříži, kde zapadl mezi dětské prostituty. Poté ho policie našla a vrátila do ústavu pro mladistvé delikventy. Až v patnácti letech mu jedna soudkyně dala důvěru a umožnila jeho propuštění na svobodu. Poté začíná jeho velké dobrodružství s Bohem...

U příležitosti Dne Papežského misijního díla dětí navštívil redaktor Antonín Žolnerčík tzv. Misijní klubka ve farnostech Frýdek a Ostrava-Pustkovec. O jejich činnosti hovořil nejen s vedoucími maminkami, ale také s dětmi. Ve čtvrtek 1. června ve 20.15.

Český národní registr dárců dřeně. Proč je dárcovství kostní dřeně tak důležité? Jakým způsobem a kdo může pomoci? Co se darováním dřeně léčí? To jsou některé z otázek, které zazní v Živě z Prahy s kpt. MUDr. Dominikem Kutáčem z Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V pátek 2. června v 9.30.

Je-li křesťanství pravdivé, mělo by to být vidět i na životech křesťanů – to je základní myšlenka knihy bývalého magistra dominikánského řádu Timothyho Radcliffa. V tomto moudrém a brilantně napsaném "úvodu do křesťanství" autor jedinečně propojuje hluboké znalosti teologie a literatury, zkušenosti z cest po celém světě i vnímavost pro palčivé problémy dneška. Dozvíme se také, co jsou to katolíci Království a katolíci Společenství. Přestože anglický originál knihy vyšel už v r. 2005, Radcliffovy úvahy jsou stále aktuální. V mnoha směrech předjímá cestu, kterou se katolická církev vydává za pontifikátu papeže Františka. O knize Proč být křesťan? uslyšíte v Knihovničce v neděli 4. června od 13.20 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest