katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy na pořady tohoto týdneVysílání Radia Proglas v týdnu od 10. 7. do 16. 7. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 11. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 13. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 16. července v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 14. července.

Od pondělí 10. července v 16.00 se můžete těšit na reprízu duchovního vzdělávacího cyklu Cyrilometodějská tradice 19. a 20. století . Úcta ke svatým Cyrilu a Metoději byla vždy u nás silná, ale v posledních staletích se začala propojovat s dalšími společenskými proudy. Stává se neoddělitelnou součástí národní identity, jednoty křesťanů a v neposlední řadě také pojetí svobody v době komunistické totality. V prvním dílu se podíváme na události 19. století.

Rozhovor s Rostislavem Kadlecem přináší v pořadu litoměřického studia osobní zkušenost s osvojením dětí. Jeho záměr vybudovat další Centrum pro náhradní rodinnou péči v Teplicích vedle stávajícího litoměřického, se již realizuje. Za litoměřické centrum k tématu promluví jeho ředitelka Margit Šantavá v úterý 11. července 20.15 .

Součástí festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou budou i letos mimořádné koncertní projekty. Na některé z nich vás pozveme s dramaturgem Folkových prázdnin Michalem Schmidtem. Hovořit budeme o koncertním uvedení pásma Mariana Friedla a Jitky Šuranské Beránci a vlci, o společném projektu maďarské skupiny Muzsikás a Škampova kvarteta, o prvním živém provedení alba Jiřího Slavíka Mateřština nebo o pokračování projektu Struny nad oslavou. Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou budou probíhat od 22. do 29. července. Rozhovor uslyšíte ve středu 12. července v 16.00 .

O životě a díle křesťanského podnikatele a františkánského terciáře Františka Noska hovoříme v pořadu pražského studia ve čtvrtek 13. července ve 20.15 .

Předposlední část pětidílného cyklu zaměřeného na život a dílo Franze Schuberta , jehož 220. výročí narození si letos připomínáme, se bude zabývat mší As-dur a Es-dur. Muzikolog Vojtěch Kyas zve k poslechu v pátek 14. července v 16.55 .

Plzeňská diecéze si tento rok připomíná 800 let od smrti jejího patrona, blahoslaveného Hroznaty . O jeho životě, spiritualitě, kterou rozvíjel a odkazu hovořil plzeňský redaktor Pavel Říha s opatem tepelského kláštera P. Filipem Zdeňkem Lobkowiczem. Tento premonstrátský klášter na západě Čech právě blahoslavený Hroznata v roce 1193 založil a je zde pohřbený. Poslouchejte v pátek 14. července v 9.30 .

Rozhovor s Alenou a Pavlem Poláčkovými, kteří spolu deset let pracovali v Diecézním centru pro rodinu při Biskupství českobudějovickém , zachytíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 16. července od 17.00 . Dozvíte se, jak vzpomínají na společné začátky působení v církvi, jak svoji pastoraci jakožto laici vnímají a samozřejmě také, co jim práce nejen pro věřící rodiny dala.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest