katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Začátek září s Radiem ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 4. 9. do 10. 9. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 4. září v 8.00 mši svatou k zahájení školního roku z kostela sv. Augustina, v úterý 5. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 7. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 8. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 9. září mši svatou ve 14.30 z pouti na Vřesovou studánku v Jeseníkách, v neděli 10. září v 9.30 mši svatou z kostela Narození Panny Marie ve Vranově u Brna.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 8. září.

V pondělí 4. září si ve 20.15 můžete poslechnout další pokračování cyklu Když svatí pochodují . Tentokrát si připomeneme osobnosti měsíce srpna.

Denně potkáváme různé lidi, milé, méně milé i nepříjemné. Někdy však potkáme člověka, který zvláštním způsobem zasáhne do našeho života, a my máme pocit, že nám ho do cesty poslal sám Bůh . Na toto téma bude první Noční linka po prázdninové pauze. Na vaše telefonáty se v pondělí 4. září ve 22.30 těší Jaroslav Kratka.

Od 4. září můžete ve vysílání Proglasu zachytit nový vzdělávací cyklus Malá filosofie člověka . Připravila jej redaktorka Jana Beránková společně s filozofem a vysokoškolským pedagogem prof. Janem Sokolem. Prvním tématem bude v pondělí 4. září v 16 hodin vztah mezi uměním, vědou a mýtem.

Víte, jak vypadá „den pro staršího sourozence“, „babička ve školce“ „andělský strom“ nebo „návštěva u pamětníků“ ? To všechno jsou projekty v církevní školce při Konventu Milosrdných Bratrů v Brně. S ředitelkou Petrou Škrdlíkovou budeme mluvit o tom, jak se ve spolupráci s mateřskou školou budují mezigenerační a rodinné vztahy, jak se děti učí nemyslet jen na sebe a dělat radost druhým. Poslouchejte Kafemlýnek v úterý 5. září v 9.30 .

Luděk Strašák a Marcela Kopecká se na Vás těší ve středu 6. září v 9.30 v premiérovém pořadu Vítejte senioři! Tentokrát se v brněnském studiu odehraje dospělá, seniorská verze oblíbené dětské soutěže Proglaso . Zkuste si s námi prověřit své vědomosti, zapátrat v paměti a osvěžit možná zdánlivě zapomenuté informace z biblických událostí.

Je vůbec přiměřené slavit dnes výročí vzniku reformace? Lze slavit rozštěpení v církvi? Jaká pozitiva a negativa přinesla reformace a co převažuje? Jak se na reformaci dívá katolická církev dnes? Tyto a další palčivé otázky se nám pokusí objasnit na základě historických souvislostí host našeho studia. vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií na Univerzitě Hradec Králové P. Tomáš Petráček v cyklu Dotýkání světla v pátek 8. září ve 20.15 .

Uvěřil jsem ve vězení - to je svědectví dvou mladých mužů, kteří poznali Pána Ježíše, když ztratili vlastní svobodu. Jak nyní, po svém obrácení, nahlížejí svůj předchozí život, a co jim víra dává? Jak funguje vězeňská duchovní služba a s čím se musí potýkat místní kaplan? Uslyšíte v dokumentu z cyklu Mezi slovy v sobotu 9. září ve 22.10 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest